Obsadenie filmu Nosferatu od Roberta Eggersa je známe. Anya Taylor-Joy a Willem Dafoe to nakoniec nebudú

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hlavné obsadenie filmu Nosferatu je známe

Už je známe obsadenie hlavnej dvojice pre film Nosferatu. Remake teraz už 100 rokov starého hororu chystá Robert Eggers už nejaký čas. Vyzerá to, že sa mu smola prestáva lepiť na päty a do úloh hlavnej hrdinky aj upírskeho záporáka už zohnal poriadne herecké mená.

Pôvodný film vznikol v roku 1922 a priniesol ho režisér Wilhelm Murnau. Nepodarilo sa mu získať práva na román Dracula a preto sa rozhodol situáciu riešiť svojsky – zmenil postavy aj prostredie. Snímka je tak známa nielen svojou desivou atmosférou, ale aj súdom s vdovou Brama Stokera. Mimochodom, nakrúcanie prebiehalo aj na Oravskom hrade, súčasný režisér povedal, že by si ho rád zopakoval.

nosferatu
Zdroj: audienceseverywhere.net

Filmom je fascinovaný už roky

Eggers bol filmom fascinovaný už od svojich mladších rokov. Vybral si ho ako tému dizertačnej práce a plán na natočenie remaku má od roku 2019. Vtedy ho odprezentoval spoločnosti Studio 8, ktorému sa páčila jeho vízia. Čo sa im páčilo menej bol však rozpočet a nakoniec nesúhlasili.

Dal si teda dočasnú pauzu a pustil sa do historického kúsku Severan, ktorý zbieral tento rok v apríli chvály. Už druhý raz tu obsadil Anyu Taylor-Joy a počítalo sa s ňou aj do upírskeho príbehu z 19. storočia. Samotnú postavu grófa Orloka (teda alternovaného Draculu) si mal zahrať Harry Styles.

robert eggers nosferatu
Zdroj: thedigitalfix.com

Pôvodne to mali byť Anya Taylor-Joy a Harry Styles

Nakrúcať sa malo začať počas prvého aprílového týždňa. Len krátko pred ním však Styles ohlásil, že od projektu odstupuje. Zrejme to súviselo s jeho neskorším oznámením o tom, že sa sústredí viac na svoju hudobnú kariéru a od filmov si dá pauzu. Do role bol zvažovaný Willem Dafoe, s ktorým režisér tiež už opakovane spolupracoval.

Film však opustila aj Taylor-Joy. Tá sa stala čoraz viac vyhľadávanou a logicky je tak aj viac zaneprázdnená. Jej nabitý kalendár jej nedovoľoval zahrnúť aj tento film. Tvorca tak musel nájsť nové obsadenie pre dve hlavné úlohy filmu Nosferatu.

nosferatu bill skarsgard lily rose-depp
Zdroj: augustinformayor.ca

Nová dvojica už je známa

Gotickú ženu, ktorá bude lovená monštrom, si zahrá Lily-Rose Depp. Samotným transylvánskym (alebo nemeckým?) upírom bude Bill Skarsgård. Dcéra Johnnyho Deppa má vo svojom rozvrhu voľnejšie miesto, onedlho bude uvedená v seriáli The Idol na HBO. Naposledy sme ju mohli vidieť vo filme Silent Night.

Skarsgård má tiež pre väčšinu prichádzajúcich projektov ukončenú produkciu. Objaví sa v horore Barbarian, trileri Boy Kills World a dokonca v štvorke Johna Wicka. Jedinou výnimkou je remake Vrany, v ktorom si zahrá hlavného hrdinu, ten sa ešte len začne točiť. Dúfame preto, že sa Eggersovi konečne podarí priniesť jeho vysnený projekt k úspešnému koncu.

Páči sa vám nové obsadenie filmu Nosferatu? Čo hovoríte na to, že Anyu Taylor-Joy a Harryho Stylesa vystriedali Lily-Rose Depp a Bill Skarsgård? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -