Slováci sa už hrnú pred televízory. Netflix vydal najväčší a najdrahší film 2023, očakávania sú obrovské

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Rebel Moon na Netflixe už dnes

Aktualizácia 22.12 o 10:46: Zack Snyder pracoval na svojej kozmickej opere približne dve dekády. Ešte v roku 2002 predložil svoj nápad spoločnosti Lucasfilm, ten však jeho víziu odmietol ako príliš temnú pre svet Hviezdnych vojen. Časom tvorca rozpracoval svoju myšlienku do samostatného filmu, ktorý dostal názov Rebel Moon. Stále má však tak rozsiahly príbeh, že si vyžaduje (podľa posledných autorových slov) minimálne dva filmy.

Prvý z nich s podtitulom Child of Fire (alebo Zrodená z ohňa) so Sofiou Boutellou v hlavnej úlohe už mohli vidieť prví diváci aj v našich končinách. Film je u nás na službe Netflix dostupný štvrtej hodiny ráno.

Streamovací gigant do tvorby nového sci-fi nalial viac než 160 miliónov a sľubuje jedinečnú kombináciu Star Wars a milovaných filmových klasík. Pôvodný scenár mal podľa Snydera 172 strán, čo znamenalo dĺžku filmu presahujúcu 3 hodiny. Namiesto predstavenia jedného dlhého filmu sa Netflix so Snyderom rozhodli titul rozložiť na dve časti, pričom streamovacia služba je otvorená aj pokračovaniam a ďalším spin-offom. Všetko bude záležať od diváckeho prijatia.

reakcie rebel moon
Zdroj: Netflix

Pôvodný článok

Rebel Moon bude už druhým veľkým filmom Zacka Snydera na Netflixe. V máji 2021 na streamovacej službe Snyder predstavil svoj zombie hit Army of the Dead, teraz si splní svoj dlhoročný sen a uvedie veľkorozpočtové sci-fi Rebel Moon. Vydané ukážky jasne naznačujú, že pôjde akciou nabitý blockbuster s jasným rukopisom Snydera – očakávajte preto množstvo akcie, krvi i spomalených záberov.

V centre príbehu stojí bojovníčka Kora, ktorá sa snaží zabudnúť na minulosť na planéte na okraji galaxie. Rozpínajúce sa impérium, ktoré vo filme nesie názov Mother World, však do kolónie vyšle svoje jednotky, ktoré čoskoro začnú bezbranných miestnych obyvateľov terorizovať. Kora sa narastajúcemu utláčaniu nemieni prizerať a je odhodlaná najať najlepších bojovníkov z okolitých planét a v ich spoločnosti sa nebezpečnému protivníkovi postaviť.

Už na budúci týždeň

Snyder sa netají tým, že o Rebel Moon sníva už niekoľko rokov. Pôvodne projekt ponúkal Lucasfilm ako súčasť univerza Star Wars, tu však napokon neuspel. Nápad preto presadil až neskôr v službách Netflixu.

Inšpiráciou pre film sú klasiky ako Sedem samurajov či Sedem statočných, v ktorých sa hŕstka odvážnych bojovníkov vydá na samovražednú misiu ochraňovať bezbranných obyvateľov proti utláčaniu. Film bude na Netflixe rozdelený na dve časti a dokonca dostane aj R-kovú verziu, ktorá naplno predstaví Snyderovu víziu.

trailer rebel moon
Zdroj: Netflix

Prvá časť bude na Netflixe štartovať 22. decembra, streamovací gigant sa však rozhodol premiéru v USA posunúť o deň skôr na 21. decembra. Pre nás to znamená, že novinka bude k dispozícii 22. decembra už od 04.00 ráno. Streamovacia služba svoje novinky bežne sprístupňuje o 9-tej hodine ráno.

Premiéra druhého filmu bude nasledovať 19. apríla 2024. Okrem toho na Netflixe počas budúceho roka vyjdu aj brutálnejšie verzie s R-kovým ratingom, no a aby Rebel Moon nebolo málo, Snyder už pracuje aj na treťom filme, ku ktorému aktuálne dopisuje scenár.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -