Chystá sa nový životopisný film o Amy Winehouse. Povedie ho režisérka 50 odtieňov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Životopisný film o Amy Winehouse

Projekty o hudobníkoch sú teraz v Hollywoode veľkou komoditou. Tento jeden však prebieha medzi štúdiami už niekoľko rokov. Konečne sa ho však pevne chytilo Studiocanal a našli si aj svoju režisérku. Sam Taylor-Johnson prinesie životopisný film o Amy Winehouse, príznačne nazvaný Back to Black.

Je to názov jej druhého albumu, ktorý má mimoriadne veľa priaznivcov. Skladbu Rehab z neho zachytil istotne takmer každý. Získala za neho 5 ocenení Grammy, vrátane Nahrávky roka a Najlepšieho nového umelca. Kým sa však stala hudobnou superstar, začínala pomerne skromne.

amy winehouse
Zdroj: rollingstone.com

Vzostup k sláve aj „Klub 27“

Objavovala sa čoraz častejšie a pravidelnejšie na jazzovej scéne v Severnom Londýne. Tam zvykla vystupovať v klube Cobden Club. Vďaka podpore jeho manažérov, ktorí si všimli jej talent, dokázala vydať svoj prvý album Frank. Ten raketovo vyletel hore a hudobníčka si získala pozornosť aj v zámorí. Dnes je táto doska dvojnásobne platinovou.

Film pokryje všetky tieto udalosti a nielen vzostup k sláve, ale aj jej život až do úplného konca. Ten kvôli životnému štýlu plného alkoholu a drog prišiel príliš skoro. Speváčka sa tak pridala do neslávne smutného „Klub 27“, teda na zoznam umelcov, ktorí tento svet opustili vo veku 27 rokov.

amy
Zdroj: a4.sk

Od dokumentu bol záujem o projekt na veľké plátno

Štúdio A24 o nej prinieslo dokumentárny film jednoducho nazvaný Amy. Získal si Oscara za najlepší dokument a odvtedy sú pokusy o stvárnenie pre veľké plátno. Jeden z nich bol napríklad od spoločnosti Lotus Entertainment a počítalo sa s Noomi Rapace do hlavnej úlohy.

Teraz však štúdio získalo plnú podporu od rodiny hudobníčky a jej zástupcov. To znamená, že má okamžitú zelenú. Režisérka, ktorá sa ho ujme, samozrejme nie je známa len réžiou 50 odtieňov sivej. S hudbou je úzko spätá, pretože pripravovala videoklipy pre také hudobné legendy ako R.E.M. alebo Eltona Johna.

sam taylor-johnson amy
Zdroj: ew.com

Prinesie ho režisérka 50 odtieňov

So svojím manželom Aaronom Taylorom-Johnsonom pripravila a napísala film Milión malých čriepkov, kde si aj zahral hlavnú rolu. Po vytvorení niekoľkých epizódach sci-fi seriálu Solos môže naplno pripravovať životopisný film Back to Black o Amy Winehouse.

Máte radi tvorbu tejto hudobníčky? Ste radi, že o nej vznikne film? Čo hovoríte na režisérku, ktorá si ho zobrala? Kto si myslíte, že by ju mal hrať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -