Chystá sa biografia ďalšieho hudobníka. Má to však háčik, na film Piano Man Billy Joel neposkytol práva

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Piano Man dostal zelenú

Zdá sa, že biografické snímky o hudobníkoch sú v Hollywoode veľkým ťahákom. Ďalším v prípave je film Piano Man, ktorý dostal od štúdia zelenú. Avšak je tu jeden veľký háčik – Billy Joel a jeho spoločnosť neposkytli práva. Ako sa teda tvorcom podarilo snímku presadiť?

Film bude mať pod sebou štúdio Jaigantic. Na jeho čele stoji Michael Jai White, niekdajší boxer a majster bojových umení, neskôr herec (stvárnil prvého superhrdinu tmavšej pleti ešte vo filme Spawn v roku 1997), teraz aj producent. K nemu sa pripojil Adam Ripp, ktorý má film režírovať, aj k nemu napísať scenár.

michael jai white
Zdroj: thecinemaholic.com

Na životný príbeh a hudbu nedostali práva

Problémom však je, že spoločnosť, ktorá hudobníka zastupuje, neposkytla na film práva. To znamená, že v ňom nemôžu použiť jeho príbeh či akúkoľvek štúdiovú hudbu. A tu práve štúdio našlo dieru v systéme. Joel nahral svoj prvý album s rovnakým názvom, aký má aj film, v roku 1973.

Tak Jaigantic oslovili Irwina Mazura a jeho spoločnosť. Ten bol Joelovym manažérom od roku 1965, teda od jeho veku 16 rokov, až po rok 1972. To znamená, že „má práva“ na tieto roky. Takže uvidíme hudobníkove mladšie roky, kým sa ešte len stal veľkou hviezdou. V 60. rokoch hral ešte len v kapele, ktorá robila covery známych skladieb v tej dobe na Long Islande.

billy joel 1972
Zdroj: gianfreakingrobot.com

Čo však s pesničkami?

Prelomovým pre neho bol až koncert, ktorý odohral v januári v roku 1972. V koncertnej sále Boarding House v Kalifornii predviedol úžasný výkon. Práve na ňom sa nachádzal hudobný producent Clive Davis, ktorý tam prišiel loviť mladé talenty. A tak sa začala písať história Billyho Joela ako známeho hudobníka.

Týmto by pokryli tú problematickú časť s neumožnením prerozprávania životného príbehu. Stále je tu však väčší problém, ktorým je hudba samotná. Filmári zatiaľ uviedli, že „toto bude neskôr určené“. Ako sa im chce podariť viesť film Piano Man bez Piano Mana je skutočne veľkou otázkou. A bola by obrovská škoda, ak by sme nemohli počuť nič známe z rozsiahleho katalógu tohto speváka. Dúfame, že sa ešte nejakým spôsobom podarí vo filme zahrnúť aj samotného Billyho Joela a jeho skladby.

Máte radi hudbu Billyho Joela? Ako si myslíte, že sa ju podarí zahnúť do filmu Piano Man? Presvedčia ešte hudobníka? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -