Toto nebude bežná školská kapela! To ukazuje trailer na Metal Lords, film od jedného z tvorcov Hry o tróny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Metal Lords

Ašpirujúca mladá heavy metalová kapela? Snaha presadiť sa počas súboja kapiel? Metal na škole, kde všetci počúvajú Biebera? Aj to nám ukazuje trailer na film Metal Lords. Stojí za ním D.B. Weiss, ktorý je jedným z tvorcov Hry o Tróny. Spolupracuje pri tom s Netflixom, na ktorom bude film streamovaný.

Weiss bude produkovať spolu s Gregom Shapirom. Dvojica spolupracovala už aj na známej komédii Zahulíme, uvidíme. Režíruje ho Peter Sollett. Veľkým ťahákom ale môže byť, že o hudobnú produkciu sa stará Tom Morello. Známy hudobník a gitarista pôsobil v kapelách ako Audioslave alebo Rage Against The Machine.

Metalová kapela bez fanúšikov metalu

Príbeh sa zameria na dvoch mladých chalanov, ktorí si chcú na škole založiť metalovú kapelu. Avšak problémom je, že na ich škole je počet metalových fanúšikov presne dva. Hunter (Adrian Greensmith) je zarytým metalistom (ako keby mohol byť aj iným). Vie o kapelách dostatok a vie strúhať parádne sóla. Aby si splnil sen a založil kapelu, prizve si svojho dobrého kamaráta Kevina (Jaeden Martell), aby zvládol bubny.

Lenže dvaja zrejme nadchádzajúci Súboj kapiel nevyhrajú. Avšak asi ťažko nájdu ďalšieho člena na škole, kde nikto nevie, kto boli Black Sabbath. Kým Kevin nebude počuť Emily (Isis Hainsworth) ako skvele hrá na čelo. Lenže môže byť basáčkou, keď nezapadá do celkového image kapely?

trailer metal lords
Zdroj: ageratingjuju.com

Bojujú nielen s kapelami, ale aj pubertou

Tvorcovia v oficiálnom popise hovoria aj, že táto skupina musí „súperiť zo školou, rodičmi, hormónmi a pubertou, aby so Skullf*ckerom vyhrali Súboj kapiel“. Okrem spomenutej trojice si zahrajú vo filme aj Sufe Bradshaw, Noah Urrea, Analesa Fisher, Michelle Fang, Phelan Davis, Brett Gelman a Joe Manganiello.

D.B. Weiss podpísal s Netflixom dohodu na niekoľko filmov. Toto je prvý z nich. Známy je ako jeden zo scenáristov pre Hru o tróny. Humorne sa vyjadril, že konečne nie je pod tlakom pri vytváraní takéto filmu. Vo Westerose si musel dávať pozor aj na to, aké ma kto topánky. Avšak robiť niečo z reálneho sveta môže byť oveľa ťažšie. Keď sa niečo pokašle, nemôžu tam dať úžasnú nereálnu bytosť, aby odviedla pozornosť a zachránila situáciu.

Metal Lords
Zdroj: whats-on-netflix.com

Ťažšie zobraziť kapelu ako draky

Avšak popis deja a trailer na Metal Lords nám dokazuje, že zrejme odviedol skvelú prácu. Samotný scenárista je navyše fanúšik metalu. Vraj sa nemáme nechať rozptýliť tým, že v centre diania sú v podstate deti. Je to pre všetkých, ktorých hudobné vnímanie je odklonené od mainstreamu. O výsledku sa v každom prípade budeme môcť presvedčiť na streamovacej službe 8. apríla.

Páči sa vám podľa ukážky a popisu deja film Metal Lords? Čakáte na Netflixe príjemnú a sviežu komédiu plnú drsnej muziky alebo toto nie je štýl pre vás? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -