Čaká nás spojenie značiek Rýchlo a zbesilo a Jurský svet? Nápad môže byť šialený, herci sa však k tomu vyjadrili

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rýchlo a zbesilo a Jurský svet dohromady?

Režisér Justin Lin už zrejme nevie ako pokračovať so svojou sériou o rýchlych autách, aby nás dostatočne šokoval. Nie je totiž vylúčené, že by si tím mohol zazávodiť a zmerať sily s dinosaurami. Áno, dobre čítate. Režisér aj niektorí herci by boli otvorení myšlienke spojenia sérií Rýchlo a zbesilo a Jurský svet.

Aktuálny trailer na deviatu časť nám odhalil, že sa dočkáme toho, na čo sme dlho čakali. Blockbuster sa konečne dostáva do vesmíru, po rokoch vtipov o tom, že sa to eventuálne stane. Podľa zúčastnených je to len prirodzený vývoj pre sériu, nakoľko máme toľko dielov. Herec hlavnej úlohy Vin Diesel sa skôr vyjadril, že okrem deviateho dielu nás čakajú ešte dve časti, ktoré značku konečne uzatvoria.

Čo nás čaká v posledných dvoch častiach?

Jedenásta časť teda bude posledná a zatiaľ nevieme o deji posledných dvoch vôbec nič. A počas nedávnej online konferencie k filmu F9 sa režiséra pýtali ako by videl pokračovania. Padla aj otázka ohľadom toho, či sa chystá spájanie s inými značkami. A keďže spomínaný Jurský svet patrí tak isto pod strechu Universalu, pýtali sa konkrétne na to. A Lin odpovedal takto:

„Nuž, zatiaľ som nikdy ničomu nepovedal jasné nie. A faktom zostáva, že nechceme zostávať zaškatuľkovaní alebo označovaní nejakými nálepkami. A to je všetko, čo ja poviem.“

Čítame medzi riadkami, herečka však ideu podporuje

Keď čítame medzi riadkami, tak Lin by mohol byť otvorený tejto myšlienke. Sedelo by to aj popisu, že nechcú byť „zaškatuľkovaní“ a byť len filmom o autách a pretekaní. Tiež by to sedelo pre spájanie značiek Rýchlo a zbesilo a Jurský svet. A túto myšlienku očividne podporuje aj jedna z herečiek, Michelle Rodriguez. Tá už skôr hovorila o tom, že by mohol nastať veľký blockbusterový crossover. A teraz povedala toto:

„Keď dosiahnete určitý vrchol, tak nie je inej cesty ako prekrížiť a spájať značky. To robia veľké značky, aby sa mohli stať ešte väčšími. Musia sa jednoducho zlúčiť. Niekedy je jedinou prekážkou v ceste štúdio samotné a jeho právnici. Pretože niekedy filmy patria rozličným značkám alebo čo. Ale tieto sú pod rovnakou strechou. Tak neviem, len hovorím. Ale fungovalo by to.“

Rýchlo a zbesilo sa rozrastá aj o spin-offy

Vieme, že značka týchto pretekárskych filmov sa rozrastá aj iným smerom. Pozrime sa napríklad na spin-off Hobs & Shaw, ktorý má mať tiež pokračovanie. A nie sú vylúčené ani ďalšie. Ale nemusí teda byť vylúčené ani to, že by sa spájalo s inou veľkou a úspešnou franšízou, aby sa obe ešte posilnili. Štúdio Universal zatiaľ ešte žiadne takéto oficiálne plány nemá, uvidíme však, čo prinesie budúcnosť.

Sam Neill, Jeff Goldblum and Laura Dern Jurský svet
Zdroj: pinterest.se

Zatiaľ sme však veľmi radi, že sme konečne videli ukážku na Rýchlo a zbesilo 9. Vracajú sa Vin Diesel, Michelle Rodriguez aj Tyrese Gibson, k hereckým hviezdam pribudne aj John Cena. Po rokoch odkladov a zdržaní dostalo konečne dátum vydania, 17. júna 2021. Tak dúfajme, že bude stáť za to.

Tešiť sa máme na čo aj v najnovšom Jurskom svete

Medzitým sa jednoznačne hýbe dopredu aj tretia časť Jurského sveta s podtitulom Nadvláda. Dinosaury budú opäť vypustené do kín 25. júna 2022. Film prinesie nielen hercov posledných dvoch častí, Chrisa Pratta a Bryce Dallas Howard, ale vráti aj hviezdy z pôvodných Jurských parkov. A to celú trojicu Sam Neill, Laura Dern aj Jeff Goldblum. Vďaka tomu by mohol mať ešte väčší úspech v kasách. A keďže zatiaľ o ďalšom smerovaní ani spin-offoch nevieme, tak prečo by nemohlo prísť k spomínanému crossoveru?

Ako by sa vám pozdávalo, keby si automobilový tím zazávodil proti dinosaurom v spojení značiek Rýchlo a zbesilo a Jurský svet? Ide podľa vás o nový kreatívny nápad, alebo už totálne preháňajú? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -