Prosby divákov vypočuté: Megaúspešný Top Gun sa vracia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Top Gun 3 bol potvrdený

Tom Cruise síce skôr v tomto týždni podpísal novú dohodu so spoločnosťou Warner Bros. Discovery, no stále pracuje aj na svojich projektoch s Paramountom. Okrem toho, že pre nich aktuálne nakrúca Mission Impossible 8, podľa informácií od portálu Deadline prišlo aj k oficiálnemu potvrdeniu Top Gun 3. Čo sme sa zatiaľ o chystanom filme dozvedeli?

Top Gun: Maverick bolo dlho očakávaným a odkladaným pokračovaním pôvodnej snímky z roku 1986. V hodnoteniach dopadlo ešte lepšie ako pôvodná časť a o obľúbenosti určite hovoria aj zárobky z kín. Dokázal si odniesť 1,49 miliardy dolárov, čím sa stal najzárobkovejším filmom Cruisovej kariéry.

Top Gun: Maverick
Paramount

Vracia sa viacero osobností s úspešného Mavericka

Druhý Top Gun zabodoval aj u kritikov a nominovaný bol na šesť Oscarov. Vo výhru premenil iba jeden, a to za najlepší zvuk. Ide však o kúsok, ku ktorému sa diváci neustále radi vracajú, o čom svedčí aj jeho vrelé prijatie, keď bol znovu uvedený na Netflixe. Pôvodne ho môžeme sledovať na službe SkyShowtime.

Pokračovanie tak zrejme nie je veľkým prekvapením. Veľmi dobrou správou je, že sa vracia Ehren Krueger, ktorý bol spoluautorom scenára pri druhom filme. Aktuálne má pre Paramount napísať koncept príbehu. Vracia sa aj producent Jerry Bruckheimer, zahrnutý je aj režisér Mavericka Joe Kosinski. Ešte však nie je známe, či sa opäť posadí na režisérsku stoličku alebo sa tiež ujme producentskej úlohy.

miles teller maverick
Zdroj: uhdpaper.com

Bude Cruise točiť na obežnej dráhe?

Svoju hereckú úlohu si zopakuje titulný Tom Cruise. Okrem neho bol potvrdený Miles Teller, ktorý si zahral Bradleyho „Roostera“ Bradshawa, ktorý predstavoval spojenie s Maverickovou minulosťou. Bol totiž synom Goosa, za ktorého smrť sa Pete dlhé roky obviňoval. Vráti sa aj herec Glen Powell, ktorý stvárnil Jakea „Hangmana“ Seresina.

Začiatok nakrúcania ešte oznámený nebol, predpokladá sa, že Cruise bude zrejme najprv dokončovať Mission: Impossible 8. To má mať v kinách premiéru 20. mája 2025. Okrem tejto dvojice filmov bude Cruise s Paramountom točiť aj na obežnej dráhe Zeme v sci-fi, na ktorom spolupracuje aj NASA. Režisérom je Doug Liman (Na hrane zajtrajška).

Potešilo vás, že bol potvrdený Top Gun 3? Čo si myslíte, že by mohlo byť hlavnou témou filmu? Začne podľa vás jeho nakrúcanie skôr ako sci-fi vo vesmíre? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -