Môže Top Gun 3 využiť príbeh, ktorý bol pôvodne pre pokračovanie škrtnutý? Teraz by to dávalo zmysel

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Využije Top Gun 3 pôvodne škrtnutý príbeh?

Top Gun: Maverick sa stal počas minulého roka triumfom u divákov aj kritikov. Dlho očakávané pokračovanie označili mnohí dokonca aj za lepšie ako jeho predchodcu. Avšak s jeho strastiplnou cestou na filmové plátna prichádzali aj verzie scenára, ktoré boli odložené ako nepoužiteľné. Mohol by však Top Gun 3 využiť jeden takýto príbeh? Teraz by to mohlo dávať zmysel.

Pôvodný film prišiel ešte v roku 1986. Na pokračovanie sme tak čakali viac ako 35 rokov, nehovoriac o tom, že za posledné tri bol zdržaný opakovane (kvôli pretáčkam aj pandemickej situácii). Na druhej časti, ktorá mala od začiatku podtitul Maverick, teda prezývku hlavného hrdinu hraného Tomom Cruisom, sa však pracovalo už vyše dekády.

Top Gun: Maverick nový trailer
Zdroj: thenewstrace.com

Maverick vo väčšine filmu bez Mavericka?

Prichádzali tak bizarné nápady, že by tu hral len menšiu rolu alebo že by na začiatku filmu hneď zomrel. Jeden z pracovných scenárov ho priniesol naspäť aj ako odpadlíka a rebela, ktorý nepočúva rozkazy. Ako sme mohli vidieť, z tohto sa predsa len niečo dostalo aj do finálnej podoby filmu.

Najviac ambicióznym však bol skript, ktorý priniesol Tony Scott, teda autor pôvodného filmu. Ten hovoril o tom, že pilotov z amerického námorníctva je potrebných čoraz menej a ich „remeslo“ ide skôr do úzadia. Vojnové línie totiž patria dronom.

top gun drony
Zdroj: apnews.com

Z pilotov iba neznámi muži v prívesoch?

Tak by piloti nesedeli priamo v kokpitoch, ale stali by sa akýmisi neznámymi osobami, ktoré by pôsobili niekde v prívesoch uprostred púšte. Stále by kontrovali oblohu nad kritickými oblasťami, boli by však skôr operátormi ako mužmi činu. Tento nápad bol tak (vďakabohu) odsunutý, aby mohla byť opäť prinesená napínavá a dynamická akcia.

Peter Craig a Justin Marks nám priniesli príbeh o zdanlivo nemožnej misii, na ktorej musí letecké eso a brilantný stratég vycvičiť tím mladých pilotov. Do toho pridali aj jeho osobný konflikt, keď do tejto skupiny pridali Roostera (Miles Teller), syna Goosa, za ktorého smrť sa Pete „Maverick“ Mitchell ešte stále viní.

miles teller maverick
Zdroj: uhdpaper.com

Prečo by to teraz mohlo fungovať?

To je jeden z dôvodov, prečo by pre Top Gun 3 tento príbeh už fungovať mohol. Pete totiž považoval svoj život za nekompletný a nevedel čo s ním po odchode z programu Top Gun. Pokračovanie ukázalo, prečo je stále hoden svojich ocenení, ale zároveň pre neho prinieslo väčšiu stabilitu, odpustenie a v neposlednom rade aj šťastný vzťah.

To je už niekoľko dôvodov, prečo by sa nemusel púšťať do ďalšej život ohrozujúcej misie. Mohol by smerovať k svojmu postupnému odchodu na „dôchodok“. A práve sústredenie na stroje, ktoré nepotrebujú priamo vo svojom vnútri pilota, ale skôr trénovanie za obrazovkou, by mohla byť vhodná forma ako to dosiahnuť. Až čas však ukáže, kam by mohlo hrdinu poslať (prípadné, ešte nepotvrdené) pokračovanie.

Páčilo by sa vám, ak by Top Gun 3 využil tento príbeh a tak ukončil sériu alebo by ste chceli stále vidieť Toma Cruisa ako Mavericka v kokpite na nebezpečných misiách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -