Tom Cruise a Christopher McQuarrie údajne chystajú tri ďalšie filmy – akčný trhák, muzikál a návrat milovanej postavy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Cruise a Christopher McQuarrie chystajú ďalšie filmy

Top Gun: Maverick je obrovským hitom. Nielen, že ho veľké množstvo fanúšikov označuje za lepší titul ako prvú časť, úspechy dokazujú aj zisky. Zárobky 1,353 miliardy dolárov prekonali aj Titanic. Preto vôbec nie je prekvapením, že si Tom Cruise a Christopher McQuarrie, ktorý k nemu písal scenár, chcú zopakovať spoluprácu aj viackrát.

Samozrejme, ani druhý Top Gun nebol ich prvou spoluprácou. Tá začala ešte pred dlhými rokmi, ešte v 2008, kedy sa stretli pri výrobe vojnového filmu Valkýra. Vtedy si vraj natoľko sadli, že ho Cruise pozval k tvorbe svojich ostatných projektov.

tom cruise valkýra
Zdroj: youtube.com

Pretvorili spolu značku Mission: Impossible

Prvým z nich bol vtedy ďalší diel Mission: Impossible s názvom Ghost Protocol. V roku 2011 tak v podstate pretvoril postavu Ethana Hunta. Herec si nevedel vynachváliť, čo tento scenárista so značkou spravil. Dokázal vraj skvele vystihnúť spôsob rozprávania a skombinovať napätie, akciu, humor aj drámu. Pritom stále dokázal skúmať postavy a ich osobné dobrodružstvá a celému tomu dať logiku.

Na značke tak odvtedy pracovali spolu. Aktuálne pripravujú siedmu a ôsmu časť súčasne. Sedmička ponesie názov Mission Impossible: Odplata – Prvá časť (a je logické, ako sa bude volať osmička). McQ (ako ho herec prezýva) film produkuje, píše scenár aj režíruje. Zdá sa, že tu máme ďalší príspevok do klenotnice.

Mission: Impossible 7 prvý trailer
Zdroj: indiewire.com

Hneď tri ďalšie spoločné práce

Dvojica má ale záujem pracovať hneď na troch ďalších projektoch. Prvý z nich je momentálne popisovaný len ako veľký akčný film, ktorý ma potenciál stať sa sériou. Ďalším má byť muzikál. Možno vám znie Cruise v tomto štýle prekvapivo, ale povedzme si, svojím spevom prekvapil v rockovom hudobnom filme Rock of Ages v roku 2012.

Najlepšou správou pre mnohých ale môže byť, že sa plánujú venovať Lesovi Grossmanovi. Ak náhodou neviete, kto to bol, išlo o plešatejúceho, priberajúceho manažéra štúdia, ktorého si nespoznateľný herec strihol ako cameo vo filme Tropická búrka z roku 2008.

les grossman
Zdroj: opentapes.org

Vracia sa Les Grossman!

Išlo a značne komickú postavu, na ktorú sa diváci často dotazujú. A zdá sa, že nám ju Tom Cruise a Christopher McQuarrie konečne prinesú späť. Ťažko povedať v tomto momente, či by malo ísť o jeho samostatný film alebo by sa nebodaj chystalo pokračovanie Tropickej búrky! Budeme si musieť počkať, aké ďalšie informácie prinesú o všetkých troch zaujímavo vyzerajúcich spoločných prácach.

Ako sa vám pozdáva spolupráca tejto dvojice na tri ďalšie filmy? Zaujal vás viac akčný kúsok, muzikál alebo návrat Lesa Grossmana? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -