Thor 5 bude niečo totálne odlišné, vraví Chris Hemsworth. Fanúšikovia Marvelu sa tešia, poznáme detaily!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chystá sa Thor 5?

Marvel štúdio údajne chystá film Thor 5. Tieto debaty rozbehol samotný režisér predošlých dvoch filmov, Taika Waititi. Onedlho sa chystá vydať knihu k štvrému filmu s názvom Thor: Love and Thunder The Official Movie SpecialPráve počas toho ako k nej dával rozhovor pre portál Screenrant mohol prezradiť, že je v príprave aj ďalší film.

Hovoril totiž úplne prirodzene o nasledujúcom filme. Odznezli však od neho slová, že tento, podobne ako samotný Boh hromu, bude musieť dokázať, že je hoden toho, aby vznikol. A základom pre to by vraj mal byť silný záporák, ktorý nebude slabší ako Hela. Práve naopak, musia spraviť „ešte väčší krok a pridať nepriateľa, ktorý je ešte viac ohromný“.

thor hela
Zdroj: youtube.com

Záporák hrozivejší ako Hela?

Hela bola antagonistkou tretieho filmu s podtitulom Ragnarok. Objavila sa ako nevlastná sestra Lokiho a Thora a bola samotnou bohyňou smrti. Zahrala si ju Cate Blanchett. Pre viacerých fanúšikov ide o naozaj skvele vytvorenú postavu, dokonca sa nájdu aj takí, ktorí tvrdia, že bola jediným dobrým prvkom inak nepochopiteľne farebného filmu.

Na neho podobným ladením nadviazal aj štvrtý film. Ten však v očiach divákov prepadol násobne viac. Hovoria o prepálenom a nehodiacom sa humore, ktorý sa nehodí na podávanie náročnejších motívov. Tiež mu vyčítajú, že navnadzovaní Strážcovia galaxie boli len na samotnom začiatku. Najviac je ale kritizovaný za nevyužitú zápornú postavu. Zo zdanlivo hrozivého zabijaka bohov v podaní Christiana Balea sa stala len akási komická figúrka.

love and thunder recenzia
Zdroj: polygon.com

Návrat k mytologickým a komiksovým koreňom

Tu ale svoje povedal aj predstaviteľ role, Chris Hemsworth. Povedal, že filmy doteraz fungovali akosi po dvojiciach. Prvé dva mali temnejšie a tragickejšie ladenie, ďalšie dva boli plné farieb a humoru. Chcel by tak, aby ten nasledujúci rozhodne nebol taký bláznivý, ale niečím úplne novým.

Chcel by, aby bol Thor 5 nepredvídateľným tak dlho, ako sa len bude dať. Ideálne by vraj navrátil Asgarďana k jeho mytologickým koreňom, ktoré by boli aj viac podľa komiksu. Mal by tak hrdinu postaviť proti „viac a viac neznámym príšerám, exotickým beštiám a mimozemšťanom“. Nakoniec, toho by sme sa mohli dočkať aj vo filme Secret Wars.

Taika Waititi Chris Hemsworth
Zdroj: thenews.com.pk

Sú Hemsworth a Waititi na palube?

Herec však povedal, že ešte sám nevie, čo sa bude diať v ďalšej fáze. Hovorí, že konverzácie o pokračovaní prebiehajú neustále, podobne ako pri jeho značke Extraction. Povedal, že je niekoľko nápadov, ale ešte nič oficiálne. Ak ale bude, máme vraj čakať „drasticky odlišnú verziu, tón, všetko“. Zasmial sa, že aj pre jeho vlastné dobro. Podobne to je aj s režisérom – ten bude na palube vraj iba v prípade, že „znovuobjaví značku“. Ako to dopadne však ukáže až čas.

Súhlasíte, že by Thor 5 potreboval absolútnu zmenu smerovania ak by mal vzniknúť? Vráti sa podľa vás Hemsworth do tejto role? Myslíte si, že by ho mal viesť Waititi alebo niekto iný? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comicbook.com; inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -