Edgar Wright povedal, že by rád natočil James Bond film. Agenta prirovnáva k čokoláde

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Edgar Wright a James Bond?

Filmom Nie je čas zomrieť sa končí éra Daniela Craiga v tejto dlhotrvajúcej sérii. 15 rokov stvárňoval postavu agenta jej veličenstva on a teraz je rad na ďalšom hercovi. Pre ďalšie stvárnenie postavy na filmových plátnach je však rovnako dôležitý aj režisér. Z celej potenciálnej rady (napríklad, ako sme informovali nedávno, záujem by mal aj Denis Villeneuve) sa ozval ďalší. Edgar Wright by rád pripravil James Bond film.

V podcaste Happy Sad Confused rozprával ako je naklonený značke, ktorá trvá už od roku 1962. Má jednu konkrétnu teóriu o tom, ako sú filmy s Jamesom Bondom vydávané. Hovorí, že tieto snímky sú buď „tmavá čokoláda“ alebo „mliečna čokoláda“.

james bond youtube
Zdroj: reelrundown.com

Ďalší James Bond by mal byť mliečna čokoláda

Tak ako je tmavá čokoláda intenzívna a horká, také sú aj príbehy a postava samotná. Mliečna čokoláda je ľahšia, takýto je aj prístup filmárov. Preto sa tie filmy berú aj humornejšie. Daniel Craig bol podľa neho tmavá čokoláda a tak ďalšie smerovanie filmov nutne potrebuje mliečnu čokoládu.

Samozrejme, že z práce Wrighta by malo byť jasné, že zvolí takýto prístup. Jeho Jednotka príliš rýchleho nasadenia (alebo celá trilógia so Simonom Peggom a Nickom Frostom) či Scott Pilgrim proti zvyšku sveta sú jasnými dôkazmi, ako pracuje s humorom. Z Baby Drivera je jasné, že zvláda aj akciu a tieto dva prvky vie správne vybalansovať.

edgar wright filmy
Zdroj: screenrant.com

Reč bola dostatočne aj ohľadom chystaného filmu Posledná noc v Soho. Tu režisér mierne vybáča zo svojho žánru, keď pripravuje psychologický triler, až horor. Vyjadril sa však, že ho chce viesť muzikálovou formou, čo je tiež jeho štandardným prvkom.

Jeho ďalším projektom ale bude horor

Synchronizácia hudby so scénou je často jeho špecialitou a v kreatívnom strihu ju dá dobre dokopy. To je niečo, čo by mohol Edgar Wright rozhodne zužitkovať aj pre James Bond film. V rozhovore sa však o humornejšom prevedení vyjadril takto:

„Nemyslím si, že dosiahneme čokoľvek pokračovaním v tej istej koľaji a určite by stálo za pokus to skúsiť. Myslím to tak, že mám svoj pohľad na Bonda a keby sa ma niekedy spýtali, tak im to predhodím. Už by som mal aj nejaké meno, nepoviem aké. Nemôžem povedať aké, ale vyzeralo by to ako Daniel Craig II.“

Svojich vízií sa nerád vzdáva

Hovorí, že ak sa ho spýtajú, tak im to predhodí. Núka sa nám ale otázka do akej miery by značka akceptovala jeho koncept. Vieme, že on sa svojich nápadov nevzdáva a nemieni ich upravovať podľa toho, ako štúdio prikazuje. Jasným príkladom môže byť jeho odchod od Marvelu, keď sa im nepáčil jeho nápad na Ant-Man film.

last night in soho trailer
Zdroj: nme.com

Producentka má na neho kontakt

Nie je to teda tak, že by aktívne na filme pracoval a snažil sa oň za každú cenu. Skôr čaká, či bude taká možnosť. Po podcaste, v ktorom sa ukázal už tretí raz, poskytol aj rozhovor magazínu The Playlist. Tam sa ho tiež pýtali, či už dal producentom nejaký návrh. Odpovedal iba:

„Pozrite, Barbara Broccoli má môj e-mail“.

Barbara Broccoli je súčasnou producentkou milovanej značky. Práve ona rozhodne, kto natočí ďalší film z nej. Nedávno sa vyjadrila, že skôr ako v roku 2022 nezačnú hľadať nového herca a tým pádom ani štáb a režiséra. Či by to mohol byť Wright si teda budeme musieť počkať…

Čo hovoríte na ideu, že by Edgar Wright natočil James Bond film vy? Páčilo sa vám prirovnanie k čokoláde? Brali by ste menej seriózny a humornejší spôsob? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -