Poriadny trailer na seriál Cowboy Bebop ponúka noirovú akciu, známe situácie z anime a rozkošného corgiho

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na seriál Cowboy Bebop

Netflix nás už nejaký čas pripravuje na ich hranú adaptáciu dobre známeho anime. Dostali sme prerobenie openingu, krátky samostatný príbeh so skvele nastrihanou akciou a tempom. Teraz nám priniesli to, čo sme všetci chceli pred vydaním seriálu vidieť. Plnohodnotný trailer na seriál Cowboy Bebop, ktorý ponúka nápaditú kameru, noirovú akciu a veci, ktoré poznáme z predlohy.

Po príbehovom traileri s názvom The Lost Session tak dostávame ukážku z toho, čo nás bude čakať. Trailer obsahuje všetky kľúčové postavy, jediná, ktorá nám zatiaľ chýba, je Ed. Inak sa tu objavujú John Cho, Daniella Pineda, Mustafa Shakir a nechýba ani Ein, skutočne roztomilý corgi.

Spike Spiegel sa vracia zo sveta mŕtvych

Začíname záberom na Spikea, ktorý vychádza z hangáru a naskytuje sa nám pohľad na jeho súkromnú rýchlu loď Swordfish II. Po záberoch na meteority a sídla na nich sa dostávame k scéne, kde sa rozpráva so svojou starou spoločníčkou, Annou (Tamara Tunie). Hovorí jej ako loví odmeny so svojim novým parťákom, Jetom.

Lúči sa s tým, že ak ho niekedy bude chcieť nájsť, teraz ho má hľadať pod menom Spike Spiegel. Tak sa dozvedáme, že na rozdiel od anime je jeho meno alias, ktorý si osvojil po nafingovaní svojej smrti, aby unikol zo syndikátu Red Dragon.

cowboy bebop trio
Zdroj: theverge.com

Trio sa dáva dohromady

Jeta vidíme pilotovať ikonickú loď Bebop a chýbať nemôže ani známa skladba „Tank!„, ktorá sa, ako dobrodružstvá našich hrdinov, tak trochu pokazí. Predstaví sa nám aj Faye, pôvodne s ústrednou dvojicou zvádza boje, ale v scéne na večeri vidíme ako navrhuje spojenectvo (prevažne výhodne pre ňu).

Viacero z ostatných scén nám ukazujú veci, ktoré môžeme poznať z anime. Spike a Jet proti Teddy Bomberovi, Spikove monochromatické vízie jeho lásky Julie (Elena Satine). Samozrejme, že musíme vidieť aj jeho večný súboj s Viciousom (Alex Hassell). Najväčší a najviac pamätný súboj v katedrále sa odohrá aj tu.

cowboy bebop poster
Zdroj: indiewire.com

Tí dobrí alebo tí zlí?

Trailer na hraný seriál Cowboy Bebop sa končí vetou „Záleží na tom, koho sa pýtate,“ ako odpoveď na otázku, či sú oni tí dobrí alebo zlí. Vidieť môžeme aj značný odklon od pôvodného anime, keď ukážka skôr poskytuje nápadite zostrihanú akciu a kreatívne uhly kamery (ako zo Scotta Pilgrima).

Stále nevieme, koľko z pôvodných 26 častí sa dostane do 10-dielnej hranej adaptácie. Ako však môžeme vidieť, z anime sa tam toho dostane pomerne dosť a okrem toho je dobré dej aj rozvíjať. V každom prípade sa o výsledku budeme môcť presvedčiť 19. novembra, kedy vyjde na Netflixe.

Ako sa vám páčil plnohodnotný trailer na seriál Cowboy Bebop? Ako hodnotíte nápaditú prácu s kamerou a strihom? Zobral vás miestami naspäť k scénam z anime?

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -