Bude Darth Maul v seriáli Obi-Wan Kenobi? Nové zdroje poskytujú odpoveď

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude Darth Maul v seriáli Obi-Wan Kenobi?

45. výročie uvedenia prvého filmu z Hviezdnych vojen bude patriť na Disney+ novému seriálu. 25. mája budeme môcť opäť vidieť Ewana McGregora ako známeho Jedia. Návrat viacerých známych postáv a ukázanie tých, ktoré sme videli predtým v animovaných seriáloch, načrtáva dobre položenú otázku. Bude Darth Maul v seriáli Obi-Wan Kenobi?

Seriál sa odohráva 10 rokov po udalostiach filmu Pomsta Sithov. Opäť uvidíme stretnutie Obi-Wana s Anakinom Skywalkerom, respektíve teraz už Darth Vaderom. Lenže ten už poslal Inknizítorov, aby nachádzali a lovili zostávajúcich Jediov. Ich sme predtým mohli vidieť v iných kanonických projektoch.

Obi-Wan Kenobi
Zdroj: youtube.com

Clone Wars nám ukázali ako prežil

Podobným spôsobom sme sa dozvedeli, že prežil aj Obi-Wanov dlhoročný súper, Darth Maul. V prvej časti prequelovej trilógie, Skrytá hrozba, sme ho totiž videli preseknutého na polovicu a jeho zdanlivý pád k očividnému koncu. Avšak v animovanom Clone Wars sa ukázalo, že prežil a stal sa dokonca ešte silnejším, pretože jeho dolná polovica tela bola teraz mechanická.

Na jeho hraný návrat nás už filmári pripravovali. Ray Park si jeho úlohu zopakoval vo filme Solo: A Star Wars Story, kde sa ukázalo, že za intrigami vo filme stojí práve on. Odvtedy sme dostávali len malé náznaky na to, že by sa mohol vrátiť alebo že ho v tomto svete registrujú.

darth maul a star wars story
Zdroj: youtube.com

Režisérka ho do seriálu zahrnula

Podľa predošlej správy, ktorú priniesol portál The Hollywood Reporter, ho plánovala Deborah Chow do seriálu vrátiť. Režisérka, ktorá si získala veľký úspech aj epizódami Mandaloriana si myslela, že má svoje očividné miesto aj v tomto seriáli. Aj napriek tejto správe to reprezentatívci zo spoločnosti Lucasfilm popierali.

A teraz THR opäť vysvetľuje, prečo je to tak. Sith sa mal v seriáli naozaj objaviť, avšak nakoniec sa rozhodli, že ho vynechajú a už nakrútené scény vystrihli. Dostaneme 6 epizód a predsa ak chceme zachovať dostatočnú kvalitu deja, radšej sa odklonia od niektorých „vedľajších“ príbehových liniek a zamerajú sa na tú hlavnú.

rebels-duel
Zdroj: screencrush.com

Ale Lucasfilm povedal…

Vysvetľujú to aj tým, že Darth Maul a Obi-Wan Kenobi už mali svoj perfektný záver. To sa stalo tiež v animovanom seriáli, tentoraz Rebels. Počas epického duelu so svetelnými mečmi sme videli, ako tento majster Jedi poráža zloducha už nadobro. Avšak, kto vie čo ukáže čas a či si tvorcovia od Georga Lucasa nenechali predsa nejaké to eso v rukáve

Mal by byť podľa vás Darth Maul v hranej podobe v seriáli? Bol podľa vás finálny súboj s Obi-Wanom dostatočne uspokojivý alebo by ste chceli vidieť ďalší? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -