Nicolas Cage si chce zahrať v ďalšom Batmanovi s Robertom Pattinsonom. Akým záporákom by chcel byť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nicolas Cage v Batman filme

Herec známy z filmov Tvárou v tvár či Con Air je známy aj svojou láskou ku komiksom. Zdá sa ale, že Nicolas Cage má ešte špeciálnu vášen voči Batman komiksom, respektíve ich záporákom. Jedného z nich by si chcel zahrať aj v ďalšom pokračovaní stvárnenia tohto hrdinu s Robertom Pattinsonom.

Momentálne prebieha v meste Austin v Texase filmový festival, ktorý názvom vzdáva poctu klasickému filmu od Alfreda Hitchcocka. Od 11. do 19. marca sa tu koná udalosť nazvaná South by Southwest (alebo skrátene SSXW 2022). Na ňu prišiel včera prezentovať svoj chystaný film The Unbearable Weight of Massive Talent.

The Unbearable Weight of Massive Talent trailer
Zdroj: slashfilm.com

Chcel by si po boku Pattinsona zahrať záporáka

V ňom bude hrať po boku Pedra Pascala a zahrá si… sám seba. Svoje ikonické role zopakuje v tomto bizarnom meta kúsku. Pri rozhovore pre stanicu Fox 7 sa ho však spýtali, či je ešte nejaká úloha, ktorú by si rád zahral. 58-ročný herec odpovedal takto:

„Och, niečo by tu bolo. Uvažoval som nad tým, pretože tu máme tohto nového Batmana, kde ho hrá Robert Pattinson. Ešte som ho nevidel, ale myslím, že je na čase priniest opäť zloducha Eggheada, pretože ho naposledy hral v 60. rokoch Vincent Price. Myslím, že by som chcel byť Egghead. A myslím, že by som ho vedel spraviť absolútne ohromného. Už mám pre neho vymyslený aj koncept. Takže dajte vo Warner Bros. vedieť, že som tu na to, aby som bol Egghead.“

Kto je Egghead?

Ide o záporáka, ktorý sa na stránkach komiksov objavil v 60. rokoch. Ide o vedca, ktorý vďaka pokusom získal tak veľkú inteligenciu, že sa mu mozog nezmestí do hlavy a preto mu to upravilo tvar hlavy aj do tvaru vajca. Mimochodom, je absolútne cynický, ale pre čokoľvek, čo obsahuje slovo „vajce“, má slabosť.

V známom seriáli si ho, ako sa spomína v rozhovore, zahral Vincent Price. Vo svojom geniálnom pláne ukradol ústavu mesta Gotham a našiel v nej chybu, ktorá mu umožnila stať sa starostom. Ako starosta aj z mesta vyhnal známe dynamické duo.

vincent price egghead
Zdroj: geektyrant.com

To môže povedať len niekto kto Batmana nevidel…

Takýto komický charakter je len dôkazom, že Nicolas Cage ešte nový Batman film nevidel. Absolútne totiž nezapadá do konceptu temnej vízie Matta Reevesa. Warner Bros. ho teda podľa jeho požiadavky zrejme neosloví. Ale zase možno na druhej strane, niekedy inokedy v inom projekte s temným rytierom

Poznáte záporáka menom Egghead? Myslíte si, že by sa mohol Nicolas Cage objaviť ako táto postava v niektorom ďalšom projekte s Batmanom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektynrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -