Fanúšikovia oslavujú. Duna 2 uvidíme oveľa skôr, ako sme si mysleli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Duna: Časť druhá má nový dátum vydania

Nielen jej pozretie, ale aj prípadné opätovné zhliadnutia sme už mohli mať za sebou. Nanešťastie sme sa však pred koncom augusta dozvedeli, že sa už tento rok na piesočnú planétu Arrakis nevrátime, film bol odložený kvôli vtedy stále trvajúcim štrajkom. Portál Variety však teraz informuje, že Duna: Časť druhánový dátum premiéry, pri ktorom je predsa dôvod na radosť. Príde skôr, sme si doteraz mysleli.

Režisér Denis Villeneuve sa rozhodol veľmi rozsiahle dielo od Franka Herberta adaptovať šikovným spôsobom. Už prvú knihu rozdelil na dve časti, pričom nám úvodnú z nich doručil koncom októbra 2021. Nakoľko nás nechal v najnapínavejšom bode, čakáme na vydanie pokračovania.

Duna: Časť druhá 2024
Zdroj: Warner Bros.

Už sme ju mali vidieť, štrajky ju posunuli na 2024

Pôvodne malo prísť pokračovanie Duny do kín 2. novembra v tomto roku. Kvôli štrajkom scenáristov a následne aj hercov v Hollywoode boli pozastavené produkcie. Kvôli tomu muselo štúdio Warner Bros. snímku posunúť na rok 2024, konkrétnejšie sme sa mali na neho pozrieť od 14. marca.

Prvý film dal dohromady skvelý scenár, pôsobivé výpravné scenérie a v neposlednom rade kvalitné obsadenie, zrejme to boli všetko dôvody, prečo si odniesol 10 Oscarov. Boli tu Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Stellan Skarsgård či Javier Bardem, všetci z nich sa vrátia aj pre druhú časť.

Skorší termín, menšie IMAX okno

Navyše k nim však pribudnú Christopher Walken, Austin Butler, Florence Pugh a Léa Seydoux. Šance na ocenenia sú stále vysoké, teraz však prichádza aj skvelá správa pre divákov. Druhá Duna sa opäť posúva, tento raz však na skorší dátum. Nový plán premiéry je 1. marca 2024.

Pôvodný dátum deklaroval pre epické sci-fi až 6-týždňové okno pre premietanie v IMAX formáte. Tento raz zdroje hovoria „iba“ o 2-3 týždňovom rozsahu, s tým, že sa môže predĺžiť. Tak či tak by sme mali byť na pozore pri predaji lístkov, aby sa nám podarilo pozrieť si tento veľkofilm takým spôsobom, ako si to zaslúži.

Čo hovoríte na to, že Duna: Časť druhá dostáva nový dátum vydania, ktorý bude o 2 týždne skôr? Patríte medzi fanúšikov, ktorí sa nevedia premiéry dočkať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -