Unikát herného sveta. Zaklínač 3 po 8 rokoch dostal rozsiahle vylepšenie, ktoré splní sny hráčov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Novinka pre hru Zaklínač 3

CD Projekt Red nezaháľa ani 8 rokoch od vydania ich najúspešnejšej hry. Teraz priamo od nich, prostredníctvom ich sociálnych sietí, prichádza novinka, ktorá dá hráčom titulu Zaklínač 3 rozsiahle možnosti. Dokonca si budú môcť vytvárať vlastný obsah aj sami, či upraviť už existujúce questy.

Hra prišla prvý raz v roku 2015 a jej kvality dokazuje, že len samotný datadisk bol ocenený ako hra roka. Nemenej jasným dôkazom je aj stála hráčska základňa, ktorá sa dokonca ešte počas posledných dvoch rokov rozšírila. Jedným z dôvodov je aj vydanie seriálu z dielne Netflixu, tým hlavnejším je však aktualizácia pre ďalšiu generáciu konzol, ktorá prišla v decembri minulého roka. Vydanie na konzoly PlayStation 5 a XBox X/S prinieslo textúry v 4k rozlíšení a ray tracing.

witcher 3
Zdroj: Steam

Hráčska komunita sa môže rozrásť aj po 8 rokoch

Kvalitnejšiu grafiku už predtým priniesli samotní hráči. Nadšenci spracovali HD balíček, ktorý sa stal najpopulárnejším módom pre hru. Na NexusMods má viac ako 5 miliónov stiahnutí. Celkový počet modifikácií je ale nespočetný. Či už sa týkajú grafiky alebo herných súčastí – napríklad jeden z nich poskytuje nekonečnú kapacitu inventára pre Geralta alebo mu ďalší odstraňuje poškodenie z pádov.

Popularitu módov v hráčskej komunite si zrejme uvedomilo aj samotné štúdio. Na sociálnej sieti X (predtým Twitter) vydali správu, že prinesú oficiálny editor módov pre hru Zaklínač 3: Divoký hon. Má prísť niekedy počas roka 2024, bližší dátum ešte nešpecifikovali. Bude úplne zdarma.

Spoločnosť sa o svojich priaznivcov stará

Uvádzajú, že poskytne možnosť upravovať už existujúce módy, ale aj vytvárať niečo kompletné nové, čím si môžeme vytvoriť unikátny a vlastný zážitok z hry. Úpravy budú možné aj pre obsah alebo questy priamo v hre.

Vzhľadom na to, že hra má stále popularitu, ktorú nechce stratiť, ide pre CD Projekt o veľmi dobrý krok. Je to aj dobrým úkazom, že si nájdu čas na svoje existujúce tituly, a to aj popri tom, ako sa venujú vývoji novej hry zo sľubovanej trilógie zo sveta Zaklínača, ktorá bude v Unreal Engine 5.

Ako sa vám páči táto novinka pre hru Zaklínač 3? Nadchol vás vlastný editor módov, ktorý prinesie pre hru rozšírené možnosti? Používate niektoré existujúce módy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: The Witcher Game; polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -