Nádej žije. Možno natočia Terminátor 7, Cameron načrtol prekvapivý smer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vznikne Terminátor 7?

Režisér James Cameron neúnavne pracuje na svojich projektoch. Popritom, ako pripravuje rozsiahlu sci-fi ságu Avatar, stihol pre fanúšikov priniesť aj ďalšiu bombu – jeho legendárna Priepasť bude vydaná nanovo v 4K kvalite. Teraz oceňovaný tvorca prostredníctvom portálu Screen Rant prináša aj aktualizáciu o jeho ďalšej veľkej značke. Terminátor 7 sa skutočne môže stať realitou.

Pôvodný Terminátor vznikol ešte v roku 1984 a z nečakaného nápadu sa stal obrovský hit. Cameron divákom predstavil dystopickú budúcnosť, v ktorej ľudstvo bojuje o prežitie vo finálnej vojne proti strojom. Stroje v snahe zvrátiť vojnu vo svoj prospech vyšlú robota-zabijaka späť v čase, aby zabil Sarah Connor ešte pred tým, ako bude môcť porodiť neskoršieho spasiteľa ľudskej rasy.

terminátor 2 deň zúčtovania
Zdroj: themoviedb.org

Úspech rozbehol značku, tá stále zakopáva

V roku 1991 prišlo pokračovanie s podtitulom Deň zúčtovania, ktoré mnohí považujú za ešte kvalitnejší film. Úspech tak dal rozbeh masívnej sérii, žiadny ďalší z filmov už nezaznamenal tak pozitívne reakcie. Boli snahy o náhľad priamo do odboja proti kyborgom, samostatné časové línie a nakoniec prišiel aj film, ktorý sa rozhodol všetky ďalšie ignorovať a nadviazať na milovanú dvojku.

Je ním Terminátor: Temný osud z roku 2019. Ten dokonca priniesol naspäť Arnolda Schwarzeneggera ako T-800 a Lindu Hamilton ako Sarah. Ani tieto páky však nepomohli. Film síce zbieral pozitívnejšie hodnotenia ako jeho predchodcovia, nestačilo to však na to, aby značku spasil. Návštevnosť v kinách bola totiž nízka a zarobil si iba 261,1 milióna dolárov, čo znamenalo obrovskú stratu 122,6 milióna dolárov. Schwarzenegger po fiasku dokonca oznámil, že od značky odstupuje úplne.

terminátor temný osud
Zdroj: themoviedb.org

Autor scenára chce úplne zmeniť svoju víziu

James Cameron sa napriek neúspechom posledných filmov nevzdáva a hovorí, že pracuje na scenári pre nové pokračovanie. Túto informáciu prvý raz priniesol ešte počas mája, teraz však prichádza s veľkou aktualizáciou. Hovorí, že moderný vývoj umelej inteligencie mu pomohol s nápadom, ako by mohol oživiť zomierajúcu sériu. Kostru scenára už má údajne hotovú, počká si však, kam bude súčasné, čoraz viac populárne AI, smerovať ďalej.

Dodáva tiež, že aj keď by scenár dokončil, film má stále ďaleko od toho, aby sa mohla rozbehnúť produkcia. Problémom sú aj práva na značku. Paramount sa po debakli s posledným filmom zrieklo prípravy filmu Terminátor 7, stratu nechce riskovať ani predošlá spoločnosť 20th Century Studios, ktorá teraz navyše patrí pod Disney.

terminátor 3
Zdroj: themoviedb.org

Problémom je (ne)záujem štúdií

Plány na nového Terminátora sú tak zatiaľ iba v Cameronovej hlave, množstvo fanúšikov však poteší, že séria ešte nemusí byť definitívne mŕtva. Ak by Cameron aj dokázal myšlienky preniesť na papier, stále musí nájsť štúdio, ktoré by na filme bolo ochotné pracovať. Herecky by absencia Schwarzeneggera nemusela byť problém. Tvorca totiž povedal, že sa chce venovať viac „hrozbe umelej inteligencie ako zlým robotom“. Ak by teda nový Terminátor nakoniec predsa len vznikol, mohol by nás čakať úplne iný príbeh s kompletne novým obsadením.

Ako by sa pozdával prípadny nápad na film Terminátor 7 vám? Prijali by ste, ak by vznikol s aktuálnejšou hrozbou, umelou inteligenciou? Mal by ešte Cameron na značke pokračovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -