Návrat do boxerského sveta Rockyho potvrdený. Creed IV vás odrovná príbehom, máme detaily

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Creed IV sa už pripravuje

Film Creed IV sa už pripravuje, prezradil jeden z jeho tvorcov. Producent Irwin Winkler, ktorý pracoval aj na predošlej časti, vystúpil na udalosti Contender Film v Los Angeles, ktorú prináša Deadline. Zverejnil informáciu, že samozrejmosťou je Michael B. Jordan v hlavnej úlohe, vráti sa však aj na druhú stranu kamery?

Prvý Creed film, ktorý režíroval Ryan Coogler, prišiel v roku 2015. Sledoval príbeh Adonisa Creeda, syna jedného z najväčších oponentov, ktorého Rocky Balboa mal. Návrat tak bol aj od Sylvestera Stalloneho, ktorý sa tentoraz ujal role trénovania mladého Adonisa. Porážal súperov spojených s Rockyho minulosťou, druhý diel patril Viktorovi Dragovi, synovi nemenej známeho Ivana Draga.

film creed
Zdroj: themoviedb.org

Trojka bola odklonom od série, avšak vhodným

Tretí diel sa ale viac odklonil od tohto konceptu a sledoval osobnejšie príbehy pre Creeda. Tentoraz sa musel postaviť svojej minulosti, doslovne aj obrazne. Do ringu o majstra sveta ho totiž vyzval jeho niekdajší kamarát z ulice Damian Anderson, ktorého si zahral Jonathan Majors.

Tiež išlo o viac citlivý príbeh, ktorý nám dovolil nahliadnuť aj do súkromného života muža z ringu. Viac budoval na jeho vzťahu s manželkou Biancou (Tessa Thompson) a výchove ich nepočujúcej dcéry Amary (Mila Davis-Kent). Jordan sa v tomto prípade posadil aj na režisérsku stoličku, pre mnohých išlo o vítanú zmenu.

creed III
Zdroj: themoviedb.org

Vracia sa Jordan aj na druhú stranu kamery?

Priniesol unikátny štýl boja, v ktorom sme sa dostali do vlastného vnútorného sveta v hlave boxera. Dokonca boli niektoré akčné sekvencie tak špecifické, že podľa filmu vznikne aj anime. Priaznivcom, ktorým sa jeho vedenie filmu páčilo, priniesol tiež Winkler skvelú správu – potvrdzuje, že Jordanovi tak sadla práca s kamerou, že si zopakuje vedenie aj pre štvrtý film.

Ďalej povedal, že majú naozaj skvelý príbeh a veľmi dobrú zápletku, viac z nej však neprezradil. Drží ju v tajnosti, pretože sa má produkcia rozbehnúť na budúci rok, zdržali ju štrajky, ktoré prebiehali v predošlých mesiacoch. Uvidíme, či sa Michaelovi B. Jordanovi podarí zopakovať jeho predošlý úspech od štúdia MGM Amazon. Filmom Creed III im totiž priniesol zisk až 275 miliónov dolárov.

Ako sa vám páči, že vzniká aj film Creed IV? Ste radi, že ho bude Jordan spolu s hraním hlavnej úlohy aj režírovať? Páči sa vám odklon od Rockyho alebo by ste boli radšej, ak by sa k nemu vrátil? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -