Netflix prepisuje pravidlá hry. Od konkurencie odkúpil ďalší exkluzívny seriál, Slováci si ho pozrú čoskoro

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix pridá úspešný seriál zo SkyShowtime

Najprv seriály Nesvoja či Hráči z HBO, následne sme sa dozvedeli, že pridáva aj filmy z Disney (Votrelec a dva filmy zo série Planéta opíc). Teraz portál What’s on Netflix informuje, že najväčšia streamovacia služba robí ďalší mimoriadny krok. Netflix pridá hitový seriál od SkyShowtime, čím úplne mení pravidlá exkluzivity.

Predošlé spomenuté služby skôr avizovali púšťanie, predávanie či prenajímanie svojho obsahu pre iné platformy. Streamer, ktorý patrí pod Paramount si však svoje projekty prísne držal, preto ide naozaj o veľký krok. Dokonca predal Netflixu práva na jeden z jeho najväčších hitov, ktorý sa držal na vrcholoch rebríčkov sledovanosti.

skyshowtime yellowjackets
Zdroj: themoviedb.org

Predávajú práva na jeden z najväčších hitov služby

Ide o triler Yellowjackets, ktorého časti druhej série práve teraz na službu pribúdajú. Je to príbeh školského tímu amerických futbalistiek, ktoré po páde lietadla musia prežiť v kanadskej divočine. Formujú si tu klany a dostávajú sa naozaj na hranu toho, čo sú schopné vykonať, miestami sa dostávajú až do animálnych stavov, keď si idú jedna druhej po koži (to aj doslovne).

Zaujímavý je aj spôsob, akým je príbeh rozprávaný. Nepozeráme sa iba na tieto udalosti, vidíme ich už aj dospelé, preto sa postupne odhaľuje a rozpletá, čo sa vlastne v divočine stalo. Navyše tu dostávame dávky mystiky či záhadné symboly, kvôli ktorým býva seriál prirovnávaný aj k inému dobre známemu hitu – Nezvestným.

netflix skyshowtime yellowjackets
Zdroj: SkyShowtime

Kritici ho milujú, divákov láka obsadením

Kritici seriál mimoriadne chvália, páčia sa im hororové momenty a mysterióznosť, nechýba však ani čierny humor. Na portáli Rotten Tomatoes má stále hodnotenie 100 %. O niečo menej sa páči divákom, stále ho však považujú za kvalitný kúsok, ktorý dostáva 72 %. Podobne sa páči aj našincom, na portáli ČSFD mu svieti skóre s hodnotou 70,7 %.

Obe skupiny sa však zhodujú na skvelom hereckom obsadení. Vystupujú tu Melanie Lynskey, Christina Ricci, Ella Purnell či Juliette Lewis, ktoré podávajú nesmierne a mimoriadne uveriteľné výkony. Okrem toho, že sa obnovuje pre tretiu sériu prichádza aj ďalšia pozitívna novinka. Vďaka tomu, že ho preberie Netflix od SkyShowtime, bude si ho môcť pozrieť ešte viac ľudí.

Kedy ho uvidíme u nového streamera?

Informácia prvý raz prišla od portálu v Brazílii, zdieľali ju cez sociálnu sieť X (Twitter). Následne tak začali robiť viaceré krajiny Latinskej Ameriky, na čo streamer oficiálne potvrdil uvedený dátum aj pre Európu. Prvú sériu tohto hitu si tak budeme môcť pozrieť od 15. decembra.

Poznáte seriál Yellowjackets? Chystáte si ho pozrieť na Netflixe? Čo hovoríte na to, že si služba získava čoraz viac exkluzívnych titulov od viacerých streamerov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: whats-on-netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. serialovy hit, exkluzivny serial, slovaci si pozru coskoro :D. Netflix to dostal preto, ze to je odpad, inak by im to nedavali. Dnes sa so serialmi deje to, co s filmami tak pred 20 rokmi, zacinaju byt skoro vsetky nepozeratelne… cest vynimkam.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -