Amazon vedie dohody, aby mohli pripraviť hraný seriál God of War

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Amazon chce seriál God of War

Videoherné adaptácie sú momentálne pri štúdiách veľkým ťahačom. Onedlho uvidíme Halo od Paramountu a Netflix chystá seriál Resident Evil. Amazon by chcel priniesť seriál God of War, podľa známej videohernej značky. Pridali by to k svojim ostatným dvom chystaným projektom, ktoré sa tiež majú zakladať na hrách.

Na hrách Fallout chcú založiť sériu s novým dejom, ktorý nepoznáme z hier. Do hlavnej úlohy už bol obsadený Walton Goggins. Okrem toho už oznámili, že pripravujú aj adaptáciu hier Mass Effect. A momentálne jednajú s Sony Pictures Television a PlayStation Productions.

fallout walton goggins
Zdroj: moviesonline.com

PlayStation si buduje filmový a seriálový svet

Vieme, že tieto spoločnosti si chcú budovať vlastný filmový a seriálový svet založený na ich značkách. V nedávnom filme Uncharted už sme mohli vidieť aj nové, kreatívne spravené logo. Seriály sú momentálne v príprave dva, Anthony Mackie pripravuje Twisted Metal a HBO má pod sebou The Last of Us. Ten by sme mali vidieť na budúci rok.

Na to, že to s projektom myslia vážne, si Prime Video prinieslo silných hráčov. Hranú adaptáciu God of War na malé obrazovky by mali priniesť Mark Fergus a Hawk Otsby, ktorí prinášajú revolučné sci-fi Expanse. Do tretice k tímu pridali Rafe Judkinsa, ktorý je vedúcou osobnosťou pri seriál The Wheel of Time. Naozaj poriadne mená!

the wheel of time
Zdroj: polygon.com

Grécky pantéon a severské mýty

Herná séria by pritom bola perfektným kandidátom pre hrané spracovanie na viacero častí. Pôvodná trilógia a jej niekoľko spin-offov sú obrovskými hitmi pre štúdio Sony Santa Monica. Nasledujeme v nej Kratosa poháňaného hnevom po tom, ako boh Ares zabil jeho milovaných.

Aby unikol svojmu osudu, vydáva sa Duch Sparty na brutálnu misiu, v ktorej sa presekáva gréckym panteónom. Hromady mŕtvych bohov nechal za sebou a v roku 2018 prešiel ľahkým rebootom. Dostali sme sa do sveta severských mýtov, kde putuje so svojím synom Atreom. Tento rok by sme mali dostať pokračovanie nazvané God of War Ragnarök.

oficiálny trailer God of War Ragnarök
Zdroj: wccftech.com

Ťahákom dohody sú silné mená

Amazon sa ešte nevyjadril, na ktorú časť púte by mal byť zameraný seriál God of War. Takže si musíme počkať na informáciu, či uvidíme jeho cestu za pomstou za smrť rodiny od najkrvavejších začiatkov alebo sa presunieme až k škandinávskym bohom a bytosiam. V každom prípade sa dočkáme poriadnej série s Kratosom, ak sa podarí uzavrieť dohodu. S danými tvorcami na palube by to ale nemusel byť problém.

Myslíte si, že sa Amazonu podarí presvedčiť Sony, aby mohli realizovať Kratosov príbeh? Čo by ste radšej videli v seriáli – jeho príbeh od začiatku alebo až ten severský? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -