Ikonický detektívny seriál Slovákov pokračuje, fanúšikovia sa nevedia dočkať. Majú na to jednoduchý dôvod

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

NCIS dostane ďalšie spin-off seriály

Detektívny seriál Námorný vyšetrovací úrad milujeme na našich obrazovkách už celé dekády. Okrem hlavnej série prišlo niekoľko ďalších samostatných projektov a je zrejmé, že tento trend naďalej pokračuje. Ako informuje portál Movie Web, zo sveta NCIS sa chystajú ďalšie dva samostatné spin-off seriály, ktoré sa zamerajú na obľubované postavy.

Seriál sa v Spojených štátoch vysiela už od septembra 2003, u nás a našich susedov začal skoro v roku 2005. Iba tento rok vo februári započal svoju 21. sériu, tou predošlou si stanovil zaujímavý rekord. Mal svoju 450. epizódu a dostal sa tak do prvej päťky najdlhšie vysielaných seriálov v hlavnom čase (prekonávajú ho stále Griffinovci, dva projekty zo Zákona a poriadku a aj Simpsonovci).

ncis los angeles
Zdroj: tmdb.org

Vyše dve dekády a štyri samostatné projekty

Dráma o vojenských vyšetrovateľov sa stala absolútnou ikonou po prelome storočí a v časoch jej najväčších úspechov prišli aj prvé spin-offy. V roku 2009, kedy si seriál zaplo v priemere 20 miliónov divákov za večer začal vychádzať Námorný vyšetrovací úrad L.A. (Los Angeles). V roku 2014 nasledoval seriál NCIS: New Orleans.

Oba seriály už ukončili svoju televíznu púť. Los Angeles skončilo v roku 2021, New Orleans iba v 2023. Avšak, práve v roku 2021 začala vychádzať nová samostatná vetva značky, ktorou je NCIS: Hawai. A minulý rok sa značka konečne rozhodla ísť aj mimo Spojených štátov amerických, prišiel totiž seriál NCIS: Sydney.

NCIS Sydney
Zdroj: tmdb.org

Pozrieme sa na minulosť dôležitej postavy

Momentálne dala stanica CBS, pod ktorú značka spadá, jasne najavo, že sa len tak nechystajú skončiť a oznámili hneď dva ďalšie spin-offy. Prvý z nich bude mať názov NCIS: Origins (Pôvod) a ako by sme správne predpokladali, zameria sa na začiatky jednej z postáv. Dokonca hneď tej najdôležitejšej.

Seriál sa zameria na Leroya Jethra Gibbsa, ktorý bol hlavnou postavou celých 19 sérií. V hlavnom seriáli si ho zahral Mark Harmon, ktorý bude slúžiť ako rozprávač príbehu. Tento raz máme vidieť mladšieho herca Austina Stowella. Dostane sa totiž na začiatok 90. rokov, kedy mladý Gibbs ešte len nastúpil do Námornej služby. Origins by sme mali vidieť vo vysielacej sezóne 2024/2025.

Viac priestoru dostane aj dvojica Tiva

NCIS seriály doteraz vždy viedla stanica CBS, ďalšieho projektu sa však prvýkrát v histórii ujala streamovacia služba Paramount+. Ich projekt ešte nemá oznámený názov, vieme však, že sa zameria na dvojicu postáv. Tu si role zopakujú Michael Weatherly a Cote de Pablo ako fanúšikmi milované postavy Anthony DiNozzo a Ziva David.

Weatherly sa objavoval v hlavnom tíme už od prvej série, projekt opustil pri jeho 13. sérii. Vrátil sa na malé cameo v druhej epizóde 21. série. De Pablo sa objavovala pravidelne od druhej do jedenástej série a opakovane hosťovala pri sériách 16 a 17. Dvojica tvorila pár, ktorý si fanúšikovia nazvali Tiva, zatiaľ tak označujú aj chystaný seriál.

NCIS Tiva
Zdroj: CBS

5 projektov v rovnakom čase

Námorný vyšetrovací úrad tak bude v jednom bode obsahovať 5 nezávislých projektov. Okrem hlavného projektu bude mať NCIS dve samostatné lokality a dva spin-offy so známymi postavami. Ich rôznorodosť tak iste zaručí, že sa fanúšikom len tak ľahko neopozerajú a detektívka má pred sebou zrejme ešte sľubnú budúcnosť.

Čo hovoríte na dva nové spin-offy, ktoré prídu zo seriálu NCIS: Námorný vyšetrovací úrad? Ste zvedavý viac na mladého Higgsa alebo dvojicu Tiva? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -