Seriál Sandman pre Netflix by sa už chystal, nebyť koronavírusu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Sandman sa už mal začať pripravovať

Seriál Sandman by v súčasnosti už išiel do produkcie, nebyť celosvetového problému s koronavírusom. Potvrdil to autor komiksovej predlohy Neil Gaiman, ktorý mal pracovať rovnako aj na seriáli. Ten sa chystal pre streamovaciu spoločnosť Netflix.

Koronavírus vypol všetky práce na pripravovaných seriáloch či filmoch. Gaiman poskytol update pre fanúšikov a na svojom Tumblr blogu napísal:

„Ide to skutočne dobre. Až na to, že to hibernuje, kým ľudia znovu nerozbehnú televízne projekty. Ale scenáre pre prvú sériu boli napísané, režisérov sme zohnali, postavili sme sety a začali kastingy. Všetko bolo pripravené, aby mohlo ísť do produkcie, potom však došlo k pauze. „

Ďalej v príspevku opäť dodal, že hneď ako sa TV rozbehne, seriál Sandman sa hladko vráti späť k produkcii. Snažil sa na tom však nájsť aj pozitívum. Povedal, že aspoň majú na druhú stranu viac času, aby mohli doladiť scenáre a napísať repliky najlepšie, ako sa dajú.

gaiman goyer sandman
Zdroj: hollywoodreporter.com

Seriál Sandman spracuje silná trojica

V tom samozrejme Gaiman nebude sám. O scenáre sa má postarať Allan Heinberg. Ten pripravil napríklad o príbeh filmovej Wonder Woman. K dvojici sa ako producent usadí aj David Goyer. Vo filmovom priemysle to nie je malé meno, pretože pracoval na trilógii Temného rytiera.

Spoločne sa tak pustili do prác ešte pre vypuknutím koronavírusu a podľa vlastných slov sa k nej budú môcť okamžite vrátiť. Dúfajme, že to bude čo najskôr, pretože nám už skôr prisľúbili dve série s postavou Sandmana.

Z čoho bude seriál Sandman vychádzať?

Tento charakter vytvoril Joe Simons a nikto menší, ako Jack Kirby. Je to séria, ktorej vyšlo viac ako 75 zošitov od roku 1989 a 1996. Aj napriek tomu, že sa spája s takto veľkými menami, najväčšiu slávu jej priniesol práve Neil Gaiman s jeho vlastnou ponurou verziou.

sandman postavy
Zdroj: whatonnetflix.com

Príbeh sa zameriava na Morpheusa, božstvo, ktoré prináša sny (preto je v komikse často označovaný aj ako Pán snov). Gaiman predstavil aj celú ďalšiu radu mystických bytostí, ako Osud, Túžba, Delírium, či samotnú Smrť. Všetci tvoria skupiny skutočne mocných súrodencov.

Gaiman tak priniesol kreatívny mix moderne spracovaných mýtov a temnej fantasy, prepletenú históriou a legendami. Ukazuje miesta a ľudí ovplyvnených Kráľom snenia, ale poukazuje na to, že aj vesmírne bytosti môžu robiť chyby.

Netflix je zo spolupráce rovnako nadšený

Nie je preto divom, že Netflix si pre seba uchmatol seriál Sandman. Výkonný producent streamovacej služby Channing Dungey už skôr povedal, že je nadšený z práce s Gaimanom. Pretože sám obdivuje bohatosť dejov a postáv, ale aj samotnú vrstvovitosť vesmíru, ktorý Neil vytvoril.

sandman vesmir
Zdroj: theverge.com

Pôvodne mal seriál Sandman prísť na obrazovky počas roku 2021. Kedy ho uvidíme teraz však nie je vôbec isté a musíme vydržať, kým pominie celá kríza okolo koronavírusu. Čo je však isté, je, že prvá séria dostane 11 epizód a už nám bola hneď prisľúbená aj druhá.

Čítali ste pôvodné komiksy so Sandmanom? Tešíte sa na seriálové spracovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -