Televízny projekt Ridleyho Scotta Raised by Wolves sa ukazuje v prvom traileri

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Raised by Wolves trailer

Ridley Scott je nám veľmi známy ako režisér skvelej série Votrelec, Gladiátora či nedávneho Marťana. Menej známym faktom ale je, že pred svojou plodnou kariérou, keď prinášal filmy na plátna kín, robil aj projekty pre televíziu. Naposledy to však bolo v roku 1968, čo sa čoskoro zmení. Na HBO Max prinesie seriál Raised by Wolves, ktorý teraz ukazuje prvý trailer.

Bude sa jednať o komplexné a intenzívne sci-fi dielo, ako sme si pri tomto autorovi zvykli. Scenár pre neho vytváral Aaron Guzikowski, ktorému vďačíme za napínavú krimi drámu Unesené. Zároveň obaja slúžia ako výkonní producenti, spolu s Davidom W. Zuckerom (seriál Dobrá manželka), Jordanom Sheehanom (The Terror), Adamom Kolbrennerom (chystaný film Free Guy) a Robynom Meisingerom (tiež chystaný film Láska v časoch korony).

Pôjde o fascinujúci príbeh

Scott film produkuje cez vlastnú spoločnosť Scott Free Productions v Juhoafrickej Republike. Môže ísť o akýsi pokus štúdia o vytvorenie podobného hitu, akým bol (alebo ešte stále je) Westworld. Avšak po zhliadnutí ukážky úplne veríme, že by sa to jeho pohlcujúcou atmosférou mohlo podariť. A myslí si to aj Sarah Aubrey, vedúca originálneho obsahu na HBO. O seriáli povedala:

„Dychberúce svety, pôsobivé postavy a Zložité príbehové línie, ktoré Ridley, AAron a ich tím Vytvorili pre tento projekt sú fascinujúce.”

Sci-fi dráma sa zameria na dvoch androidov, Otca a Matku (Amanda CollinAbubakar Salim), ktorí vychovávajú ľudské dieťa. Dej sa odohráva na mysterióznej novej planéte a musia sa vyrovnávať nielen s hrozbami zvonka, ale aj s komplikáciami, keď sa snažia pochopiť zložité správanie ľudských bytostí. A to je ešte variáciou na tradičnú rozprávku o troch prasiatkach.

raised by wolves
Zdroj: bosshunting.com

Práve tú totiž počujeme v ukážke Matku rozprávať. Na jej pozadí sa ale odohráva akcia, masaker a vidíme prichádzať jednotlivé hrozby. Rodičia budú musieť použiť všetko, čo dokážu, aby ochránili ich dieťa. S tým prichádza trauma, konflikt, ale okrem citových liniek vidíme aj divokú energiu, mimozemské krajiny a panorámy, ale aj násilie. Akcia a rodičovské túžby sa veľmi šikovne miešajú, čo nám dokáže ukázať už Raised by Wolves trailer.

Netradičné pojatie tradičného materiálu

Vo filme si okrem titulných postáva zahrajú aj Travis Fimmel (Vikingovia), Winta McGrathNiamh AlgarMatias VarelaFelix JamiesonEthan HazzardJordan LoughranAasiya Shah a Ivy Wong. Staviť na menej známych hercov tiež nemusí byť zlým krokom, pretože ich budeme postupne spoznávať spolu so seriálom.

raised by wolvers poster
Zdroj: en.wikipedia.com

Návrat Ridleyho Scotta k televíznej tvorbe je pre nás rozhodne dobrou správou. Téma je tak isto veľmi lákavá a už ukážka dokáže povedať, že s ňou dokážu pracovať. Počas necelých dvoch minút dokážeme mať zimomriavky, keď vidíme zavíjanie androida v podobe „zlého vlka“. Ako celý seriál dopadne sa budeme môcť presvedčiť na HBO Max už od 3. septembra.

Páči sa vám trailer na seriál Raised by Wolves? Potešila vás správa, že sa Ridley Scott vracia aj k televíznej tvorbe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -