Neuveríte, ktorý tvorca pripraví film Knight Rider podľa legendárneho seriálu s Davidom Hasselhoffom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chystá sa Knight Rider reboot

Seriál Knight Rider zrejme netreba našim divákom bližšie predstavovať. Séria, ktorá sa vysielala pôvodne v rokoch 1982-1986, si získala srdcia mnohých fanúšikov. Okrem toho aj v podstate nakopla kariéru Davida Hasselhoffa, dokým sa neobjavil v jeho inej ikonickej roli v Baywatchi. O materiál je stále záujem a preto niet divu, že sa opäť hovorí o príprave Knight Rider rebootu.

Pôvodný seriál vytvoril Glen A. Larson a obsahoval Pontiac Trans Am s umelou inteligenciou s menom KITT. Hasselhoff si v ňom zahral ústrednú postavu, bojovníka proti zločinu, Michaela Knighta. Rolu si zopakoval aj pre televízny film v roku 1991 s názvom Knight Rider 2000 a dokonca sa objavil aj v modernom spracovaní seriálu, ktoré chodilo od roku 2008.

knight rider 2008
Zdroj: dansmediadigest.com

Okrem toho príbeh inšpiroval aj viaceré samostatné filmy od nezávislých štúdií. A nielen to, vychádzali z neho aj komiksy či videohry (v jednej dokonca prepožičali hlasy aj originálni herci). Preto sa už nejakú dobu hovorilo o súčasnom novom filmovom spracovaní.

O filme sa už hovorilo viackrát

K projektu už sa viazali mená ako James Gunn, ktorý je známy predovšetkým svojimi Strážcami Galaxie a v súčasnosti pracuje na reboote Suicide Squad. V hre bol aj Justin Lin, ktorý ale uprednostnil Star Trek Beyond. Michael a KITT sa teraz budú môcť znovu stretnúť na veľkom plátne, pretože si film našiel svojho producenta.

knight-rider-david-hasselhoff
Zdroj: variety.com

Získalo ho štúdio Spyglass Media Group, keď spojilo svoje sily s Atomic Monster. A zainteresovaní už vedia, že na jeho čele stojí James Wan. Okrem neho poznáme aj autora scenára, ktorým je bývalý tvorca deja počítačových hier, TJ Fixman. Detaily, o čom film bude, nám zatiaľ neprezradili, vieme však, že sa bude odohrávať v súčasnosti a dostane tak modernejšie spracovanie. Nemusíme sa však vraj obávať, akýsi retro tón originálu by mal zostať zachovaný.

Tvorcov bohatý filmový repertoár

Získať pre Knight Rider reboot do filmovej podoby producenta, akým je práve Wan, je určite veľkým krokom. Odštartoval predsa sériu Saw, postaral sa o prvé dve časti Insidious a V zajatí démonov. Nielen v hororoch je však doma, o čom svedčia jeho blockbusterové hity Aquaman alebo Rýchlo a zbesilo 7.

budúci film režiséra jamesa wana
Zdroj: sciencefiction.com

Scenár je tiež v dobrých rukách. Fixman sa venoval skôr videohrám, ale zato tiež riadnym hitom. Napísal dej pre Resistance: Fall of Man a viacero dielov zo série Ratched & Clank. Už sa však orientuje aj na tvorbu seriálového obsahu, pretože vytvoril niekoľko dielov seriálu Swamp Thing z dielne DC.

Knight Rider teda zatiaľ neodhalil veľa detailov, už teraz vieme, že sa máme na čo tešiť. Wan v Rýchlo a zbesilo ukázal, že vie ako natočiť akčné automobilové sekvencie a KITT bude mať v novom spracovaní s lepšími efektami určite čo ukázať. Uvidíme teda, ako bude superšportiak vyzerať a kto si sadne za jeho volant. A dúfame, že nám nechajú aj ten retro nádych, ktorý sľubujú.

Vedeli ste o tom, že sa chystá Knight Rider reboot vo filmovej podobe? Tešíte sa na neho po odhalení jeho tvorcu? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -