Jan Žižka, veľkofilm Petra Jákla, konečne dorazí do kín. Už vieme, kedy to bude

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jan Žizka dorazí do kín

Takmer štyri roky od poslednej klapky konečne film Petra Jákla, Jan Žižka dorazí do kín. Snímka, ktorá predstaví zahraničné hviezdy ako je Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mať premiéru druhý septembrový týždeň. V doteraz najdrahšom českom filme však nebudú chýbať ani domáce hviezdy ako Karel Roden, Ondřej Vetchý, Marek Vašut či ďalší.

Termín premiéry ale neurčil Petr Jákl. „Bol mi pridelený Američanmi. A keďže musíme mať premiéru súčasne v Amerike i u nás, tak som to akceptoval,“ vysvetlil producent a režisér s tým, že keby to bolo na ňom, vybral by inak. Po dlhom čakaní sa ale už nemôže premiéry dočkať. „Veľmi sa teším na to, až bude film v kinách. Je to hrozný pocit, keď má človek dlhú dobu film hotový, ale nemôže ho nikomu ukazovať. Bohužiaľ  kvôli pandémii je ale v podobnej situácii plno tvorcov,“ vysvetlil.

jan žižka plagát
Zdroj: Magic Box Slovakia

Dlhé čakanie netešilo ani režiséra

Celú dobu od dokončenia filmu čelil častým otázkam, kedy už bude film konečne v kinách. „Za poslednú dobu sa mi to stalo niekoľkokrát. V podstate posledné dva roky moje stretnutia s kýmkoľvek začínajú slovami: Tak kedy už bude Žižka? Ako vtip som začal všetkým hovoriť, že to asi bude nakoniec iba domáce video, pretože kina sa asi nedočkám,“ dodal so smiechom.

Snímka, ktorá je zatiaľ najnákladnejším filmovým počinom všetkých dôb v Čechách i na Slovensku, predstaví slávneho vojvodcu trochu inak, než by možno diváci čakali. „Je to príbeh o zrodu vojvodcu a myslím, že budú ľudia prekvapení z toho, ako je príbeh koncipovaný. Všetko sa odohráva v roku 1402, teda v dobe Žižkovej mladosti, ešte pred husitskými vojnami. Je v ňom všetko, čo je treba o tej dobe vedieť, aby ju človek pochopil. Tiež dostatok bojov, ale predovšetkým veľmi silný príbeh, ktorý človeka vedie filmom až do konca,“ zveril sa Jákl.

jan žižka plagát
Zdroj: Magic Box Slovakia

V kinách od 8. septembra

Film Jan Žižka hovorí o zrode najslávnejšieho vojvodcu českých zemí. Do slovenských kín ho uvedie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia 8. septembra 2022. Toto hovorí oficiálna synopsa od spoločnosti:

Na konci 14. storočia sú zeme Koruny českej zmietané tyraniou a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnierov sú najatí na ochranu následníka trónu. Jan preukáže skvelé strategické a bojové schopnosti. Následne je poverený službou pre samotného kráľa Václava IV.
Zeme ale v skutočnosti ovláda Jindřich z Rožmberka, najbohatší veľmož kráľovstva. Jan dostáva delikátnu úlohu: uniesť Rožmberkovu snúbenicu Kateřinu. Tým sa však zaplieta do vysokej politiky. Od tej chvíle nemá na výber. Musí bojovať.
Janove hodnoty sa otriasajú v základoch. Vášeň, vina, túžba i pomsta sa stávajú hnacou silou jeho boja za spravodlivosť a rovnoprávnosť obyčajného ľudu.
V tejto dobe sa zo žoldniera stáva legenda. Rodí sa vojvodca, ktorý bude bojovať za všetko, v čo verí.

Ste radi, že po štyroch rokoch dorazí český veľkofilm Jan Žižka konečne do kín? Píšete si už tento dátum do kalendára pre návštevu kina? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: TS Magic Box Slovakia

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -