Fanúšikovia ukazujú maximálnu nespokojnosť – vznikla petícia, aby bol Halloween končí kompletne pretočený

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR! Článok obsahuje VEĽKÉ spoilery z filmu Halloween končí. Ak ste ho ešte nevideli, vráťte sa k textu neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Petícia, aby bol Halloween končí pretočený

Len nedávno do kín vstúpil najnovší (a údajne skutočne posledný film s Michaelom Myersom). Tretiu časť do svojej série a sľubované veľkolepé zakončenie priniesol David Gordon Green. Fanúšikov ale veľmi nenadchol, stal sa pravý opak. Sú tak nespokojní, že vznikla petícia, aby bol Halloween končí kompletne pretočený.

Posledný film, v ktorom si Jamie Lee Curtis zahrala postavu Laurie Strode, zbiera nelichotivé hodnotenia. Na portáli Rotten Tomatoes má momentálne 39 %, na „našinskom“ webe ČSFD43 %. Ani predošlý film, Halloween zabíja, si neobstál najlepšie, stále má však o niečo vyššie čísla. Čo tak však divákov nahnevalo?

halloween končí rotten tomatoes
Zdroj: rottentomatoes.com

Michael šiel do úzadia

Najväčším problémom je to, že hlavného antagonistu série, Michaela, dali do úzadia. To hlavne po tom, čo bolo v propagačných materiáloch (a po konci predošlého filmu) naznačované jeho ďalšie vražedné besnenie. Namiesto toho je v popredí Corey Cunningham, ktorého si zahral Rohan Campbell.

Bol natoľko traumatizovaný zo svojej halloweenskej noci, že sa v podstate stáva novým záporákom. Dokonca kradne ikonickú masku a väčšina vrážd patrí jemu. Okrem toho, že tak v podstate išlo o príbeh pôvodu namiesto ukončenia ságy, vyčítajú ľudia aj prílišné sústredenie sa na jeho romancu s Allyson (Andi Matichak), Laurinou vnučkou.

Halloween Ends Corey Allison
Zdroj: variety.com

Hnutie zbiera hlasy každou minútou

Na portáli Change.org tak vznikla petícia, ktorá volá po tom, aby bol film kompletne pretočený. Má už takmer 11 000 podpisov, ktoré pribúdajú každých zopár minút. Jej popis znie nasledovne:

„Halloween končí NEBOL filmom, ktorý fanúšikovia chceli. Toto bol príbeh o pôvode! Coreyho príbeh! Zaslúžime si film, ktorý by bol hoden Michaela Myersa a série Halloween! Milujeme tú značku a tento film nás zanechal smutných, nahnevaných, sklamaných a rozzúrených. Prosím, dajte nám film, ktorý ukáže, o čom Halloween naozaj je – o našom vrcholovom predátorovi, kráľovi slasher žánru – Michaelovi Myersovi! Tento film nám dal úbohého Michaela, ktorý potreboval svoju masku, aby prežil! Toto nie je náš Michael! Náš zabijak je silný, vytrvalý a nezastaviteľný. Prosím, napravte túto škodu! Žiadame vás !!!

Budú prosby vyslyšané? Ide naozaj o posledný film?

Je ťažké povedať, či petícia za pretočenie filmu Halloween končí naozaj niečo zmení. Diváci napríklad volali aj po tom, aby HBO nanovo spravilo finále Hry o tróny, avšak bez úspechu. V texte je viacero vecí, s ktorými sa dá súhlasiť, jednu však opomenuli – Michael je tu s nami už od roku 1978 a nemusí tak byť rovnako agilný ako vo svojich začiatkoch.

Náročné je aj určiť, či pôjde o skutočne posledný film, ako sľuboval režisér. Vrah v bielej maske totiž vždy dokázal nájsť cestu späť a vrátil sa viackrát, ako je jednoduché spočítať (vďaka alternatívnych časovým líniám a rebootom). Avšak istá je aspoň jedna vec – Jamie Lee Curtis si Laurie zahrala skutočne naposledy.

Ako hodnotíte situáciu vy? Tiež ste boli filmom sklamaní? Dostane petícia za to, aby bol Halloween končí pretočený odznova, aj váš hlas? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Nebol vyslovene zlý film. No tou originalitou a Kliatba Mychaela Myersa môže pokračovať. Jedine ten koniec v jednotke a zlo sa nedá len tak zabiť a pozerať ze je mŕtve znie ako námet na film čisto Michael Mayers po Halloween sviatku všetkých svätých. A to až 2 novembra. A tým by jeho prekliatie bolo akoby som to. No lístok do pekla ties musí niečo stať. 😁 Nechcem byť ale zlomyselny k režisérovi Helloween 2018 lebo to bola pecka

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -