Chad Stahelski, tvorca Johna Wicka, prinesie adaptáciu série Black Samurai, silného béčka s bizarnými príbehmi

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chad Stahelski prinesie adaptáciu kníh Black Samurai

Zdá sa, že si Netflix našiel ďalší zaujímavý projekt. Vyberajú si knižnú sériu o prvom „čiernom samurajovi“, ktorá je silným funkovým béčkom s poriadne bizarnými príbehmi. Avšak, je to materiál, s ktorým by si vedel dobre poradiť tvorca Johna Wicka. Je to totiž práve Chad Stahelski, kto pripravuje projekt Black Samurai.

Pôvodne sa osvedčil v Hollywoode ako kaskadér, dokonca zaskakoval za Brandona Leeho po jeho smrti vo filme Vrana. Cez manažovanie akrobatických kúskov pri Constantinovi alebo Matrixe sa dostal k spolupráci s Keanu Reevesom, s ktorým priniesol aj spomenutú akčnú sériu. Momentále stále pracujú na jej štvrtej časti.

chad stahelski keanu reeves
Zdroj: youtube.com

Má poriadne nabitý kalendár

Popritom pracuje aj na jeho prequeli The Continental, v ktorej si jednu z hlavných úloh zahrá Mel Gibson. Ďalším spin-offom má byť Ballerina, ktorú bude hrať Ana de Armas. Okrem toho pripravuje reboot Highlandera s Henrym Cavillom, pre Warner Bros. chystá film o nájomných vrahoch menom Shibumi a na plátna chce preniesť aj populárnu hru Ghost of Tsushima.

Zdá sa, že jeho rozvrh je poriadne nabitý, aj napriek tomu si však nachádza čas na adaptáciu série, ktorú vytvoril už zosnulý autor Marc Olden. Celkovo pozostáva z 8 kníh, všetky rozprávajú príbeh amerického vojaka Roberta Sanda. Ten sa dostáva do Japonska a je prvým cudzincom, ktorého je ochotný trénovať sensei Konuma.

black samurai
Zdroj: museumofuncutfunk.com

8 kníh s čoraz bizarnejšími príbehmi

Učí sa bojovým umeniam, narábaniu s mečom, spôsobu ako sa skryť pred nepriateľom. Ako prvý afroameričan zloží sľub samuraja a zastavuje jednu hrozbu za druhou. Prvá kniha je ešte príbehom pomsty, ďalšie sa stávajú čoraz, až brakovo komicky, „nápaditejšími“. Nechýbajú tak diktátori ovládajúci čierny trh, mocou opití miliardári (čo chcú samozrejme ovládnuť svet), pasáci, voodoo kňazi a trebárs aj katana z čistého zlata.

leigh dana jackson black samurai
Zdroj: filmcombatsyndicate.com

Scenárista má s adaptáciami skúsenosti

Určite však ide o kúsok, ktorý bude vedieť tento režisér kvalitne spracovať. Chad Stahelski však samozrejme na projekt Black Samurai nebude sám. Scenár vytvorí Leigh Dana Jackson, ktorý pre rovnakú službu už vytvoril projekt Fantastická výchova. Jeho inou prácou však bolo napríklad The Spook Who Stood By The Door od FX alebo Nadácia pre Apple TV+.

Momentálne má tiež značne nabitý kalendár. Pracuje na adaptácií komiksu Bitter Root od Image Comics či novely Throttle od Stephena Kinga. Jeho snáď najočakávanejšou prácou je fantasy Večný šampión. Dúfajme, že sa týmto dvom pánom podarí nejako zladiť ich programy a budú sa môcť venovať zaujímavému béčkovému projektu o čiernom samurajovi.

Poznali ste predtým knihy Black Samurai alebo o nich počujete prvý raz? Čo hovoríte, že Chad Stahelski prinesie ich adaptáciu na Netflix? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -