Na HBO sa vraj chystá nový seriál Constantine. Vráti sa Matt Ryan v hlavnej úlohe?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový seriál Constantine na HBO

Na HBO Max by mal vraj prísť nový seriál Constantine. Obľúbený (anti)hrdina z predlohy DC komiksov Hellblazer by sa tak vrátil na naše obrazovky. Postarať by sa o neho mala produkčná spoločnosť Bad Robot, ktorej šéfuje J. J. Abrams. To sa zhoduje s predošlou správou o tom, že chystá projekt s touto postavou.

Skôr sa ale hovorilo, že by to mal byť film. Najnovší report zo serveru Illuminerdi však hovorí o tom, že by sme mali dostať novú sériu. Nemalo by však ísť o pokračovanie, ani by nijako nemalo nadväzovať na neskorší seriál z dielne NBC, ktorý bol ukončený skôr ako to bolo fanúšikom milé (a ako sa vôbec stihol poriadne rozbehnúť).

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: nerdist.com

Hellblazer je tu s nami už do roku 1985

John Constantine sa prvý raz objavil ako postava v roku 1985 v komikse Swamp Thing. Svoj vlastný dostal o tri roky neskôr a tak sa rozbehol jeden z tých zvláštnejších charakterov od DC. Je skvelou kombináciou noirového detektíva, ktorého často vidíme s cigaretou v ústach a temnej okultistickej fantasy. Jednoducho súkromné očko, ktoré bojuje proti nadprirodzeným silám a občas si popri tom navštívi peklo.

Fanúšikovia sa už dlho modlia za to, aby sa mohol stať plnohodnotnou súčasťou DCEU, avšak ich prosby zatiaľ zostávajú nevypočuté. Jediné filmové stvárnenie (ktoré je už ale absolútne ikonické) máme z roku 2005. Vtedy si ho zahral Keanu Reeves a je to práve jedna z úloh, s ktorou si ho neustále spájame. Navyše sa nedajú odoprieť kvality ani Peterovi Stormarovi za jeho stvárnenie diabla alebo Tilde Swinton za archanjela Gabriela. Ak by sme dostali pokračovanie, veľa priaznivcov by skákalo blahom.

film constantine 2
Zdroj: imdb.com

Matt Ryan bol Constantinom podľa komiksov

Neskôr sme dostali už spomínaný seriál Constantine od NBC. Ten bol už po prvej sérii z roku 2014 bohužiaľ zrušený. Postava sa ešte objavila v seriáli Legends of Tomorrow, ale odvtedy sme o ňom viac nepočuli. Tu bol detektív vernejší komiksovej predlohe. Bol naozaj blonďák s britským pôvodom. O takéto stvárnenie sa postaral Matt Ryan.

Toho by najradšej fanúšikovia videli v úlohe opäť. Hneď by sa teda mohli spustiť dohady, či bude aj v novom seriáli z dielne HBO. Avšak portál informuje aj o tom, že chcú pre postavu nového herca. Malo by ísť o niekoho mladšieho a odlišnej pleti. Dokonca aj uviedli jedno meno, konkrétne Riz Ahmed.

riz ahmed
Zdroj: nme.com

Mladší John odlišnej pleti

Je otázne, či je dobrým krokom opäť takto zmeniť postavu kvôli politickej korektnosti. Ale samozrejme nijak nechceme hodnotiť prácu štúdia Bad Robot. Vieme, že HBO Max sa snaží o to, aby priniesli nový pohľad a predstavili Hellblazera aj inému druhu publika. A kto vie, nakoniec to môže byť veľmi dobré stvárnenie spomínaného detektíva.

A možno to dokonca potvrdzuje aj skoršie správy o tom, že by sa chystal seriál Justice League Dark. Totiž práve Constantine a Swamp Thing sú jeho dôležitými členmi. Seriál Swamp Thing bol zrušený v roku 2019 po vlažných ohlasoch, ale úspech Constantina by mohol pomôcť jeho obnoveniu. Mohla by sa teda chystať budúca tímovka, ale to už veľmi predbiehame. Zatiaľ dúfajme, že oficiálne potvrdia Constantina a DC fanúšikovia tak budú mať ďalší dôvod na radosť.

Ako by sa pozdával podobný seriál Constantine vám? Máte dobrý pocit aj zo zmeny hlavnej postavy? A myslíte si, že to vedie k tímu Justice League Dark? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -