Fanúšikmi obľúbený seriál Castlevania má už potvrdený prvý spin-off. Na čo sa príbeh zameria?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý Castlevania spin-off ohlásený

Len nedávno nás nepotešila správa, že štvrtá séria bude z tejto upírskej série príbehovo posledná. Musíme povedať, že dopadla viac ako dobre, príbeh bol uzatvorený a posledná séria bola kvalitou vysoko hore. To však aj tak znamenalo, že dosť fanúšikov zúfalo kvôli koncu. Avšak teraz môžu mať zase hlavy hore. Castlevania oznámila prvý spin-off.

Minulý týždeň prebiehala online udalosť streamovacej služby Netflix s názvom Geeked Week. Na jej piaty deň bola oznámená správa, že adaptácia známej upírskej videohernej série dostane nové príbehy. Už skôr nám oznámili, že nás čakajú ďalšie, avšak ak to máme priamo potvrdené, ide rozhodne o radostnú novinu.

Upíri v časoch francúzskej revolúcie

A ešte lepšie je aj to, že aspoň v skratke vieme, na čo sa zameria. Zavedie nás do roku 1792, teda do časov francúzskej revolúcie. Hlavnou postavou v nej bude Richter Belmont, ktorý je potomkom Trevora a Syphy. Druhou z primárnych postáv bude Maria Renhart.

V hrách ide o mladučkú lovkyňu upírov (skutočne mladučkú, začala tým vo veku 12 rokov). Je vzdialenou príbuznou klanu Belmontovcov. Naučila sa ovládať mágiu a jej najväčšou prednosťou je schopnosť ovládať zvieratá. A to až do takej úrovne, že dokázala na svoju stranu získať štyri posvätné bytosti.

maria renard
Zdroj: tumbral.com

Opäť v hre silná mágia

Sú nimi Genbu – čierna korytnačka, Byakko – biely tiger, Seryu – azúrový drak a Suzaku – šarlátový vták. Každý z nich dokáže ovládať iný element a dokážu disponovať aj vlastnými magickými schopnosťami. Sú teda skutočne cennými prírastkami pre boj s hroznými príšerami.

Či budú aj súčasťou pripravovaného spin-offu ešte samozrejme nevieme. Ale s prítomnosťou elementárnej mágie v minulosti a touto konkrétnou postavou by to bolo len logické. Zároveň nevieme, či sa vrátia aj Trevor a Sypha, ale nakoľko ide o vzdialených príbuzných hlavnej postavy, tak by to časovo vôbec nesedelo. Možno aspoň prostredníctvom flashbackov.

richter belmont
Zdroj: castlevania.fandom.com

Dátum vydania zatiaľ neznámy

Samozrejme, že ide zatiaľ len o špekulácie či predikcie a netreba nič predpokladať. Zatiaľ sme radi, že nám zverejnili aspoň hlavné postavy a obdobie, v ktorom sa bude odohrávať. Na ďalšie informácie si budeme musieť iba počkať, ale dúfajme, že nám ich budú postupne odhaľovať. A hlavne čakáme samozrejme na oznámenie o dátume vydania.

Ako sa vám poznáva, aký dostane Castlevania spin-off? Radi uvidíte príbehy Trevorovho potomka a ďalšej spoločníčky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: dualshocker.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -