Stranger Things: Ako funguje čas v Upside Down? Potvrdil to je jeden z tvorcov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ako funguje čas v Upside Down?

Stranger Things nám vo svojej štvrtej sérii prinieslo doposiaľ najväčšiu hrozbu. Keď bol v bitke v Starcourt Mall porazený Mind Flayer, ešte sme nečakali, že bude ničím oproti tomu, čo prichádza teraz. Lenže okrem veľkého záporáka a mimoriadne hororových prvkov nám priniesli aj mnoho otázok. Jedna z nich je – ako funguje čas v Upside Down?

Bratia Dufferovci zapli svoje majstrovstvo na maximum a prinášajú ďalšiu DnD inšpirovanú postavu. Vecna je hrozným tvorom, ktorý dokáže využiť predošlé traumy ľudí a využiť ich na to, aby ich navždy zajal vo svojej ríši. Tá sa nachádza v mrazivom dome na okraji temnej verzie Hawkinsu.

stranger things vecna
Zdroj: marieclaire.com

Creel House ako útočisko Vecny

Problémom je, že po udalostiach predošlej série je partia roztrúsená v iných častiach Spojených štátov. Avšak istá časť zostala aj v ich meste. A z nich Steve, Nancy, Robin a Eddie sa rozhodli, že pôjdu hľadať Vecnu priamo na miesto, kde „žije“.

Dostávame sa k vysvetleniu jeho minulosti a Nancy odhalí niečo z predošlého života. Udalosti sa krásne rozpletú v siedmej epizóde, kde nachádzame paralely a to, čo sa reálne stalo v laboratóriu pri úteku Jedenástky. Avšak po príchode do Nancinej izby v Upside Down sme mohli byť svedkami toho, že všetko tam zostalo ako pri prvom ukázaní tohto obráteného sveta.

stranger things 4
Zdroj: popsugar.com

Potvrdzuje to jeden z producentov

To vysvetľuje Chris Trujillo, jeden z producentov. Zverejnil video, v ktorom vysvetľuje, prečo je Upside Down „zamrznuté“ v roku 1983 namiesto vtedajšieho 1986. Toto je prepis jeho komentára:

„Ten moment, keď bolo Upside Down v úvodzovkách „vytvorené“ nechtiac Jedenástkou, tak Upside Down je zaseknuté v tom momente. Takže keď sme v izbe Nancy, zisťujeme, že je to izba Nancy ako bola v prvej sérii, keď nám ju prvý raz predstavili.“

Zamrznuté v roku 1983

Skutočne, Jedenástka v tejto epizóde poráža svojho súpera v labáku a odsúva ho do iného sveta. Tak sa v podstate dostávame k udalostiam prvej série Stranger Things. A čas v Upside Down je zaseknutý práve v tom momente v roku 1983, vtedy, keď sme prvý raz videli našich hrdinov.

Všetko v tomto svete je teda tak, ako sme to videli na samotnom začiatku seriálu. Dával si však pozor aj na svoje slová a to, že Jedenástka tento svet vytvorila, dal do veľkých úvodzoviek. Samotná predstaviteľka úlohy Millie Bobby Brown to komentovala už skôr. Povedala, že jej predstaviteľka Upside Down nestvorila, iba otvorila bránu do sveta, ktorý už existoval.

Finále už tento týždeň

Jedna otázka sa nám teda mohla zodpovedať (a v podstate sedela s väčšinou fanúšikovských teórií). Mnoho ich však zostáva stále otvorených. Predsa len, tento týždeň sa dočkáme posledných dvoch epizód štvrtej série, s ohromnou dĺžkou takmer 4 hodiny. V piatok, 1. júla dostaneme finále, kde budú musieť naši hrdinovia zastaviť Vecnu nadobro.

Ste spokojní s vysvetlením, prečo je zaseknutý čas v Upside Down? Bolo vám to jasné hneď alebo je to pre vás prekvapením? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -