Johnny Depp sa predsa môže vrátiť ako Jack Sparrow. Čo by ho malo presvedčiť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vráti sa Johnny Depp ako Jack Sparrow?

Johnny Depp by sa predsa mohol vrátiť ako Jack Sparrow. Pardon, kapitán Jack Sparrow. Počas súdu s jeho bývalou manželkou Amber Heard sa vyjadril, že si nikdy nechce zopakovať spoluprácu s Disney po tom, čo ho v roku 2018 v podstate vyhodili. Čo by ho ale mohlo presvedčiť?

Teraz 59-ročný herec bol so značkou neuveriteľných 15 rokov. Prvý raz sa v úlohe objavil vo filme Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly ešte v roku 2003. Zatiaľ jeho posledný vstup prišiel v roku 2017 so snímkou s podtitulom Salazarova pomsta. Po piatom filme prišli rok na to obvinenia od jeho ex z domáceho násilia.

Zdroj: ppc.wikia.com

Reboot? Šiesty film s inou hviezdou?

Disney, pod ktoré známa franšíza patrí, sa teda rozhodlo s ním rozviazať spoluprácu. Ako prvý to vtedy oznámil scenárista Stuart Beattie. Na udalosti na červenom koberci síce skryte, ale významovo povedal, že sa zbavujú Deppa. Plánovaná bola úplna prerábka značky a akýsi jej reštart.

Potom ale prišli iné plány. Štúdio hovorilo o tom, že prinesie riadny šiesty diel, avšak vymenia tu hlavnú postavu. Tá mala byť následne ženská a zahrať si ju mala Margot Robbie. Avšak s prebiehajúcim súdom začali meniť rétoriku.

johnny depp ako jack sparrow
Zdroj: todaynewspost.com

So súdom menili svoje slová

Keď sa začali s pribúdajúcimi dôkazmi a rúcajúcim sa prípadom Heard veci obracať v Deppov prospech, štúdio sa vyjadrilo, že s ním počítali a nechávali si otvorené zadné vrátka. Producent Jerry Bruckheimer povedal, že mali vždy pripravené dve verzie scenára – jeden pre prípad, že by sa chcel vrátiť.

Lenže herec tvrdil, že sa k Disney za žiadnych okolností nevráti. Súd sa mu nakoniec podarilo vyhrať a Amber mu mala vyplatiť 10 miliónov dolárov odškodné a 5 miliónov ako represie. Tieto sumy boli nakoniec okresané a herečka známa z Aquamana mala svojmu exmnaželovi vyplácať 8,3 milióna (nakoľko jeho výška škody bola dva milióny, ktoré sa odpočítali). Cez svojich právnikov však dala najavo, že si túto sumu nemôže dovoliť.

johnny depp amber heard sud
Zdroj: cnn.com

O peniaze nejde, ale…

Šesťtýždňový súd tak bude mať dohru a ešte budú o konečných sumách jednať. Herec však povedal, že mu nejde o získanie peňazí, iba o víťazstvo a danie za pravdu. Avšak iný prípad to môže byť u Veľkého myšiaka. Johnny Depp sa môže vrátiť ako Jack Sparrow na základe pekne veľkej peňažnej dohody.

Vnútorný zdroj z Disney uvádza, že by predstaviteľovi úlohy mali za jeho návrat vyplatiť až 301 miliónov amerických dolárov. Tak to je poriadne veľká suma! A aby toho ešte nebolo málo, tak majú v jeho mene prispievať na charitu. To je ale šľachetný čin.

Zdroj: dailymail.co.uk

Získali by si ho aj na spin-off seriál

Výmenou za to by si ho však štúdio získalo nielen do šiesteho filmu. Trojrohý klobúk, šatku a korále do vlasov by si dal aj v spin-off seriáli, ktorý sa chystá na Disney+. Ten sa síce má sústreďovať na minulosť postavy, ešte kým sa len stal (a stával) kapitánom Čiernej perly. Avšak Depp by tu mal určite svoje čestné miesto.

Ak teda kývne na ponuku a nechá sa prehovoriť. O filme ani seriáli nie sú známe žiadne ďalšie detaily. Hercovi, ktorého poznáme aj z filmov Nožnicovoruký Edward, Charlie a továreň na čokoládu či Sweeney Todd, sa vďakabohu jeho kariéra opäť rozbieha. Naopak, jeho ex-manželka bola úplne vymazaná aj z pokračovania filmu s DC hrdinom.

Mal by sa podľa vás Johnny Depp vrátiť ako Jack Sparrow? Viete si predstaviť šiesty film Pirátov z Karibiku bez neho? Čo si myslíte o chystanom seriáli? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -