Van Damme je späť. Akčná legenda v novom filme trhá na kusy ruské gangy (trailer)

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Jean-Claude Van Damme je späť

Akčná legenda, ktorú môžeme poznať z Kickboxera, Krvavého športu či Dvojitého zásahu sa rozhodne nechystá odchádzať na herecký dôchodok. Jean-Claude Van Damme je späť v prvej ukážke na jeho najbližší film. Portál Collider odhalil zábery z akčného trileru Darkness of Man, krátko na to dorazil aj trailer. Oboje jasne dokazujú, že akčná ikona stále rozdáva rany ako za mlada.

Van Damme je tu bývalým elitným agentom Interpolu menom Russell Hatch. Svoje špeciálne zručnosti bude musieť znovu oprášiť, keď je zabitá jeho bývalá parťáčka a informátorka. Pod svoju ochranu si berie jej syna Jaydena (Emerson Min) a strýka, ktorý však vedie nečistý biznis. Preto po nich stále idú neľútostné gangy.

Elitný agent proti neľútostným gangom a bývalým spojencom

Russell však bude ochraňovať Jaydena za každú cenu a nezastaví sa pred nikým. A ničím. Bohužiaľ sa rýchlo ukáže, že k skupine súperov patria aj agenti, ktorí to hrajú na obe strany a niekdajší spojenci, ktorí majú svoje vlastné plány.

Dlho nejasné budú úmysly, ktoré má jedna z kľúčových postáv Vivian. Zahrá si ju Shannen Doherty, ktorú môžeme poznať zo seriálu Čarodejnice. Ďalej si tu zahrajú Kristianna Loken (Terminátor 3: Vzbura strojov), Spencer Breslin (Kocúr, Santa Clause), Peter Jae (Blackhat) či raper Kirk „Sticky FINGAZ“ Jones (Let Fénixa).

Režisérom a scenáristom snímky je James Cullen Bressack. V minulosti už pracoval s Brucom Willisom na filme Fortress či s Melom Gibsonom na trileri Hot Seat. Režisér sa vyjadril, že vždy chcel pracovať s takto veľkou akčnou hviezdou a spolupráca s Van Dammon je pre neho splneným snom.

Iba začiatok jeho návratu

Van Damme dáva jasne najavo, že nová akčná snímka je iba začiatok jeho návratu. Ako herec v hlavnej úlohe a aj režisér sa vráti aj k dráme Frenchy, ktorú sa mu v roku 2010 nepodarilo priniesť na festival v Cannes. Po sérii pretáčok a prepisovania scenára je ju pripravený konečne uviesť.

Opakovane hovorí o tom, že by rád priniesol aj ďalšiu časť Kickboxera, ktorá ponesie podtitul Armaggedon a zmeria si tu sily zo Scottom Adkinsom. Chystá sa stvárniť aj fikcionalizovanú verziu samého seba v kúsku What’s My Name?, kde bude zasiahnutý stratou pamäte a bude bojovať proti oponentom z jeho kariéry.

Čo hovoríte na to, že je Jean-Claude Van Damme späť? Ste zvedaví na film Darkness of Man alebo sa skôr tešíte na niektorý z ďalších projektov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: movieweb.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -