Christoph Waltz a William Dafoe spolu vo westerne. Film Dead for a Dollar sa predstavuje

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Predstavuje sa western Dead for a Dollar

Uznávaný režisér Walter Hill prinesie western Dead for a Dollar. Zahrajú si v ňom Christoph Waltz či William Dafoe. Budúci mesiac sa má objaviť na Filmovom festivale v Benátkach a koncom septembra aj v kinách. Tak sa rozhodli tento kúsok trochu viac priblížiť.

Dej nás zavedie do roku 1897 a sústredí sa na ostrieľaného lovca odmien Maxa Borlunda (Waltz). Zachytíme ho, keď už dávno prekročil hranicu s Mexikom. Tam ho totiž zaviedla stopa z jeho poslednej úlohy, na ktorú bol najatý. Má vypátrať unesenú ženu bohatého biznismena menom Rachel Kidd (hrá ju Rachel Brosnahan).

dead for a dollar
Zdroj: newsboardforme.com

Unesená žena a nepriateľský gambler

Uniesol ju zbehlý vojak tmavej pleti Elijah Jones (Brandon Scott). Na svojej ceste však zistí, že potenciálny únosca a jeho obeť sú v skutočnosti milencami. Rachel chcela utiecť pred svojím násilným manželom a Elijah nechcel bojovať proti Indiánom a dezertoval kvôli láske. Nielenže sa musí Max s touto situáciou vysporiadať, ešte narazí aj na svojho zaprisahaného nepriateľa.

Ním je gambler Joe Cribbens (Dafoe). Borlund ho poslal pred rokmi do väzenia, čo mu nikdy nezabudol. Zdá sa, že dej bude pekne zapletený. Navyše, ak vieme, že ide o Hilla, dostaneme aj poriadne momenty na zamyslenie. Tento tvorca pripravil aj oceňovaný neo-westernový seriál Deadwood. Jeho nový projekt by s ním mal byť previazaný, prípadne slúžiť ako prequel.

dead for a dollar poster
Zdroj: imdb.com

Pripravoval ho oceňovaný tvorca

Ani to však nebola jeho prvá práca s týmto žánrom. Postaral sa o trojicu veľmi dobre prijatých westernov – Psanci v roku 1980 a pokračovania Geronimo: Americká legenda v 1993 a Divoký Bill v roku 1995. Prvý bol aj nominovaný na Zlatú palmu. Tú síce nedostal, je však držiteľom ôsmych ocenení.

Práve na benátskom festivale filmu bude divákom predstavovať svoj nový western. Prinesie ho na 79. ročníku a pred pár hodinami priniesol prvý plagát, aby nás ešte viac navnadil. Zvyšok divákov si Dead for a Dollar bude môcť pozrieť v kinách od 30. septembra.

Zaujal vás tento western s poriadnymi hereckými menami? Čo hovoríte na jeho oceňovaného tvorcu? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -