Film BioShock spoznal svojho režiséra. Ktorý známy tvorca nás prenesie do mesta Rapture?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Režisér pre BioShock je už známy

Ešte počas februára sme sa dozvedeli, že sa Netflix spojil so spoločnosťami Take-Two Interactive2K. Chystajú sa totiž priniesť adaptáciu ich mimoriadne známej a obľúbenej hernej značky. Dnes prichádzajú ďalšie skvelé novinky. Našiel sa režisér a spolu s ním aj scenárista pre film BioShock.

Na režisérsku stoličku sa posadí Francis Lawrence. Rozhodne ide o tvorcu, ktorý vie preniesť zdrojový materiál na miliónovú značku. Jasným príkladom sú Hry o život, ku ktorým aktuálne chystá aj prequel Balada o hadoch a vtáčatkách. Poznať ho však môžeme aj ako režiséra filmov Constantine alebo Ja, Legenda.

Francis Lawrence Michael Green Bioshock
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Rovnako zaujímavé meno scenáristu

Nemenej zaujímavým je meno scenáristu. Adaptáciu do filmovej podoby bude robiť Michael Green. Ten priniesol skripty k oceňovaným kúskom ako sú Logan či Blade Runner 2049. Začiatkom roka sa nevedelo, ktorú z trojice hier sa rozhodne streamovacia spoločnosť adaptovať. Zdá sa, že problém vyriešil autor scenára, ide hneď od prvej časti.

V prvej časti hráme za Jacka, pilota, ktorý stroskotal v Atlantickom oceáne. Skončí v tajomnom meste pod vodou, ktoré nesie meno Rapture. V ňom existuje sérum, ktoré dáva ľuďom špeciálne sily. To ich však robí závislými a dokonca ich dokáže skaziť a tak mesto smeruje k svojej záhube.

bioshock
Zdroj: aktualnednes.sk

Adaptácia konečne vychádza

Hra nám predstavila aj zmutovaných ľudí, ktorí splynuli so svojím podvodným oblekom. Ochraňujú geneticky upravené dievčatká (Little Sisters), ktoré môžu opätovne zbierať sily od mŕtvych ľudí. Aj preto dostali názov Big Daddies. Avšak nielen vďaka svojmu príbehu a výbornému prostrediu je hra zaujímavou. Až s hororovým nádychom skúma aj otázky existencionalizmu a spoločnosti.

Ideálny kandidát na filmové spracovanie. Niekoľko pokusov o adaptáciu tejto populárnej hry, ktorej sa predalo viac ako 39 miliónov kópií, už bolo. Žiadny však nedokázal splniť vízie štúdia alebo boli až príliš odvážne. Veríme však, že s takýmito menami, ktoré sa k nemu pripojili, sa podarí kvalitný kúsok, na ktorý si radi počkáme.

Čo hovoríte na správu, že režisér Francis Lawrence prinesie film BioShock? A páči sa vám aj meno scenáristu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -