Planéta opíc Wesa Balla sa naozaj hýbe vpred! Potvrdzuje to obsadenie kľúčovej postavy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Planéta opíc a obsadenie dôležitej postavy

Filmár Wes Ball má priniesť ďalší film Planéta opíc, ktorý teraz získava obsadenie kľúčovej postavy. Takto máme reálne dôkaz o tom, že sa produkcia filmu hýbe vpred. Avizovaný začiatok je totiž už od roku 2020, za dva roky však o ňom nebolo počuť. Až opäť v marci sa ozval riaditeľ spoločnosti 20th Century Studios, že film naozaj vznikne a začne svoju produkciu.

Táto ikonická značka dostala už niekoľko spracovaní. To prvé z roku 1968 má dnes už kultový status a zrejme všetci poznajú scénu so sochou slobody na pláži. Film si vyslúžil aj niekoľko pokračovaní.

planéta opíc 1968
Zdroj: denofgeek.com

Cez Tima Burtona k súčasnej trilógii

Tim Burton v roku 2001 urobil jeho reboot, kde sa pokúsil naviazať na šokujúce zvraty z klasiky. Jeho film však nebol dobre kriticky prijatý a preto nepriniesol ďalšie vstupy do najprv zamýšľanej série. 10 rokov prešlo a značky sa opäť ujal Rupert Wyatt. V roku 2011 priniesol celkom nový náhľad na zdrojový materiál s filmom Zrodenie planéty opíc.

Nasledoval Úsvit planéty opíc v roku 2014 a Vojna o planétu opíc v roku 2017. Tieto dva diely si ako režisér zobral na starosť Matt Reeves, ktorý je tento rok často prezentovaný ako režisér Batmana. Aj keď bol dej v týchto filmoch dobre uzavretý, hovorí sa už istý čas o ďalšej časti.

Planéta opíc
Zdroj: srcdn.com

(Ne)priame pokračovanie

Tej sa ujal režisér Wes Ball, ktorého poznáme napríklad vďaka sérii Labyrint. Vyjadril sa, že film má zapadať do rovnakého univerza, nebude však priamym pokračovaním tých predošlých. Bude skôr akýmsi duchovným nástupcom, ktorý z nich bude brať prvky, nie však na ne rovno nadväzovať.

Tak je možné, že sa sústredí na úplne inú skupinu opíc. Dôkazom môže byť, že práve vedúca osobnosť opíc si teraz našla svojho hereckého predstaviteľa. Bude ním Owen Teague. Mladého herca môžeme poznať z hororov To alebo Vidím ťa. Svoje kvality však jednoznačne dokázal aj v seriáli Svedectvo.

owen teague planéta opíc
Zdroj: thenewsctrls.com

Vedúci novej skupiny opíc

Ďalšia Planéta opíc si tak našla obsadenie pre veliteľa opíc. Vieme, že je to naozaj veľká výzva, obzvlášť s ohliadnutím na takéhoto predstaviteľa v predošlých troch filmoch. Tam bol totiž ako vedúci Caesar, ktorého si zahral Andy Serkis. Režisér sa navyše ešte v roku 2020 vyjadril, že týmto filmom bude „Caesarov odkaz pokračovať“.

Ste zvedaví na ďalší film zo súčasnej série Planéta opíc? Myslíte si, že sa zameria na novú skupinu s novým vodcom? Čo hovoríte na jeho hereckého predstaviteľa? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -