Hráči sa dočkali. Prichádza celovečerný film Gears of War aj animovaný seriál pre dospelých

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Gears of War potvrdený

Netflix potvrdil, že chystajú film podľa videohernej série Gears of War. Na svojich sociálnych sieťach priniesli správu, že uzatvorili partnerstvo so spoločnosťou The Coalition. Ide o kanadské štúdio pre hry na konzoly Xbox, pre ktoré je séria Gears exkluzivitou.

Spolu s oznámením uvádzajú, že to pekným spôsobom zaznamenáva 16. výročie hry. Presne tak, rýchlou matematikou sa dostávame k tomu, že prvá hra vyšla už v roku 2006. Zatiaľ posledná do série s poradovým číslom 5 prišla k hráčom pred troma rokmi, v 2019. Okrem hlavnej série však má aj niekoľko samostatne stojacich spin-offov.

Bude Marcusa hrať Bautista alebo Johnson?

Filmové spracovanie je v hre už nejaký čas, dalo by sa hovoriť, že prvý raz sa spomenulo už rok po vydaní pôvodnej hry. Plány vždy boli skôr teoretické a neurčité. V jednom momente sa však s hlavnou rolou Marcusa Fenixa spájal aj Dave Bautista. Herec, ktorého môžeme poznať zo Strážcov Galaxie alebo Armády mŕtvych povedal, že by išlo pre neho o vysnenú rolu.

Počas januára priniesol Dwayne Johnson správu, že pracuje na adaptácii ďalšej videohry, po jeho (ne)slávnom Doomovi a Besnení. Uviedol, že ide o veľký a poriadne drsný titul, ktorý on sám roky hráva. Fanúšikovia automaticky začali predpokladať, že ide o Gears.

dave bautista dwayne johnson
Zdroj: unilad.com

Zaradí ho streamer medzi svoje úspechy?

Ťažko povedať, či je projekt od Netflixu spájaný s jedným z týchto hercov alebo nadväzujú na niektoré z pôvodných plánov. Jedno je však isté – po hranom celovečeráku príde aj animovaný seriál, ktorý bude zameraný na dospelé publikum. Streamovací gigant si tak do svojej knižnice môže pridať ďalšiu známu hernú sériu.

Jednou z nich, ktorú už roky nevedia správne trafiť, je Resident Evil. Na druhej strane skvele spracovali Castlevaniu a chvály zbiera aj Arcane založený na League of Legends. Dostal nás aj nedávny Edgerunners založený na Cyberpunku 2077. V príprave majú aj seriál podľa Horizon Zero Dawn a film BioShock.

Páči sa vám, že si práve Netflix podchytil film Gears of War? Pôjde podľa vás na základe ich predošlých úspechov o kvalitné spracovanie? Koho by ste najradšej videli v úlohe Marcusa? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: ign.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -