Brendan Fraser sa vracia v prvej ukážke drámy The Whale. Očakávať môžeme nomináciu na Oscara

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Oficiálny trailer na drámu The Whale

Brendan Fraser sa po rokoch vracia späť do filmových úloh. V tejto konkrétnej je však na nespoznanie, pretože make-up, kostýmy a prostetiky s ním spravili divy. To nám opätovne dokazuje aj trailer na drámu The Whale, ktorý prináša štúdio A24. Snímka zbierala chvály na filmových festivaloch.

Počas premietania v Benátkach si vyslúžili 6-minútové standing ovation, čo dohnalo herca k slzám. Podobné reakcie ho sprevádzali aj v Toronte a na festivale v Londýne. Preto nie je divom, že nepôjde len o obyčajný návrat, ale herec v hlavnej úlohe zabojuje rovno o Oscara.

S 270-kilovým mužom zabojuje o Oscara

Zdá sa, že to je filmárske čaro talentovaného Darrena Aronofovskeho. Pri filme Requiem za sen bola na zlatú sošku nominovaná herečka Ellen Burstyn. Snímka Wrestler dokonca mala na svedomí dve nominácie a to pre Mickeyho Rourka a Marisu Tomei. A pri filme Čierna labuť si dokonca Natalie Portman ocenenie za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe aj odniesla…

Tu opäť prináša strhujúcu drámu. Hovorí o samotárskom učiteľovi angličtiny menom Charlie. Opustil svoju rodinu kvôli priateľovi, ktorý po čase zomrel na chorobu. Kvôli ľútosti sa začal extrémne prejedať, čo malo za následok jeho enormnú obezitu. Vážiac 270 kilogramov sa chce spojiť. kým bude neskoro. aspoň so svoju dcérou. Tú si zahrala Sadie Sink (Stranger Things).

sadie sink the whale
Zdroj: theguardian.com

Ukážka vystihuje pocity prázdnoty

Okrem tejto hereckej dvojice nám aj nová ukážka potvrdzuje herečku Hong Chau (American Woman). Okrem nich si zahrajú Samantha Morton, Ty Simpkins, Huck Milner, Sathya Sridharan a Ryan Heinke. Scenár k snímke napísal Samuel D. Hunter, z ktorého divadelnej hry pôvodne aj snímka vychádza.

Ukážka nám perfektne zhŕňa samotu a vnútorný boj, ktorý dokáže človek pociťovať. Iba počas zopár desiatok sekúnd a z málo replikami dokáže priniesť zimomriavky. Dokonca aj herec v hlavnej role povedal, že to nie je ako nič, čo sme doteraz videli. Celý príbeh, ktorý už nemálo osôb dohnal k slzám, si budeme môcť pozrieť od 9. decembra.

Vyvolal aj vo vás trailer na The Whale podobné pocity? Ste zvedaví na drámu, ktorá je veľkým návratom Brendana Frasera? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -