Bill Skarsgård si zahrá hlavnú úlohu v reboote filmu Vrana

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bill Skarsgård vo filme Vrana

Známy komiks The Crow, ktorý už bol adaptovaný do filmu, si pre nové stvárnenie na veľké plátno našiel režiséra. A herca do hlavnej role. Bill Skarsgård bude Eric Draven vo filme Vrana. Reboot je na pláne už dlhšie roky, konečne sa ho podarilo dostať do podoby, v ktorej je pripravený na nakrúcanie.

Správu uviedol ako prvý portál The Hollywood Reporter. Podľa tejto informácie sa už film dostal do svojej pred-produkcie a je pripravený na natáčanie, ktoré sa má začať v júni. Nakrúcať sa bude v hlavnom meste našich susedov – v Prahe a okrem toho v Mníchove. Rozpočet uvádzajú 50 miliónov dolárov.

vrana rupert sanders
Zdroj: murphymultiverse.com

Výborný výber režiséra aj scenáristu

Réžiu má na starosti Rupert Sanders, ktorého môžeme poznať vďaka filmom Snehulienka a lovec alebo hrané Ghost in the Shell. So Skarsgårdom už pracuje na vojnovom filme The Things They Carried. Scenár mu napíše Zach Baylin, ktorý je autorom oceňovaného King Richard. Produkciu budú viesť Edward R. Pressman a Malcolm Gray.

Vrana je svetoznámy komiks, ktorý začal v roku 1989 tvoriť James O’Barr. Do temného príbehu dal množstvo vlastných emócií a skúseností a preto je absolútne uveriteľným a dostane sa vám poriadne pod kožu. Hovorí príbeh hudobníka, ktorého spolu s jeho snúbenicou zabijú členovia gangu. Po roku od tejto udalosti ho tajomná vrana prinesie naspäť k životu a on prichádza s pomstou za svoj život, ale hlavne za život svojej milovanej.

komiks vrana
Zdroj: alchetron.com

Filmové spracovanie s neslávnou udalosťou

V roku 1994 prišlo filmové spracovanie. Dnes už ide o kultovú klasiku a veľmi ikonický film. Sprevádzala ho ale jedna veľmi nešťastná udalosť. Vtedy si protagonistu Erica zahral Brandon Lee (syn Bruca Leeho). Pri scéne, kde má byť zastrelený, bola zbraň nabitá ostrým nábojom namiesto slepého, čo herca stálo život. V snímke teda máme reálnu scénu zastrelenia!

O samotnom diele sa teda hovorilo, že ho sprevádza kliatba. Tá očividne zasiahla filmárov iným spôsobom, keď sa spoločnosť Davis Film pokúšala so Sony spraviť remake. Nazvaný mal byť The Crow Reborn. Pôvodne do hlavnej úlohy vo filme Vrana nebol v pláne Bill Skarsgård, ale Jason Momoa.

Tip na film Vrana
Zdroj: wall.alphacoders

Sony to s Jasonom nevyšlo

Túto verziu mal režírovať Corin Hardy, ktorého poznáme vďaka hororu Mníška. Do kín bol pripravovaný na 11. októbra 2019. Lenže rok pred tým sa Momoa kvôli svojim povinnostiam ako Aquaman odpojil od projektu. Zostalo po ňom iba krátke video, kde je testované, ako bude vyzerať v hlavnej úlohe. Po krátkom čase Sony projekt pustilo úplne.

V roku 2020 ale portál Bloody Disgusting prišiel s informáciou, že sa reboot stále chystá, avšak jeho iná verzia. Zostalo ale o ňom ticho, v podstate až doteraz. A zrazu sa náhle dozvedáme, že nová verzia Vrany má režiséra, má sa začať nakrúcať o pár mesiacov a má herca do hlavnej role.

Skúsenosť s hororom aj komiksom

Veríme, že Bill Skarsgård postavu stvárni skvele. Švédsky herec má skúsenosť s hororom aj komiksovými filmami. Najznámejší je divákom zrejme ako klaun Pennywise z hororu To od Stephena Kinga, ktorý má onedlho dostať aj seriálové spracovanie. Objavil sa aj ako Axel Cluney/Zeitgeist vo filme Deadpool 2. Pod CGI sme ho mnohí nespoznali, ale minulý rok sa tiež objavil ako Kro vo filme Eternals.

Čo si myslíte o fakte, že Bill Skarsgård bude hrať hlavnú úlohu vo filme Vrana? Hodí sa vám, rovnako ako nám, do role Erica Dravena? Poznáte pôvodný komiks alebo aspoň film z roku 1994? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -