Kathryn Bigelow prinesie film Aurora podľa knižnej predlohy od autora Jurského parku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kathryn Bigelow prinesie film Aurora

Známa režisérska si zrejme povedala, že jej pauze v nakrúcaní je koniec. Kathryn Bigelow prinesie film Aurora, podľa knižnej predlohy. Dostane sa na streamovaciu službu Netflix. Od tvorby si dala prestávku, čo dokazuje, že zatiaľ posledný film priniesla v roku 2017. Ide o historickú drámu s názvom Detroit, niekde uvádzaný aj ako Čiernobiela spravodlivosť. Odvtedy natočila iba zopár krátkych videí či reklamu.

Jej návrat bol avizovaný až k dostatočne zaujímavému materiálu. A ten zrejme našla v chystanej knihe Aurora. Jej autorom je David Koepp, ktorý je nielen známym knižným autorom, ale aj scenáristom. Vytvorili napríklad príbehy pre filmy Jurský park alebo Mission: Impossible.

david koepp jursky park
Zdroj: screencraft.com

Celosvetová energetická kríza

Samotný knižný triler ešte len má prísť. Plánovaný dátum vydania je 7. júla v tomto roku. Názov odkazuje na mesto Aurora v americkom štáte Illinois. Aubrey Wheeler v ňom chce zanechať svoj predošlý život. Do neho patrí jej manžel, z ktorého sa vykľul kriminálnik, čo podnietilo ich odlúčenie a ich problematický syn.

Lenže to preruší náhla udalosť. Vypadne prúd. Nielen v jej meste, ale na celom svete. Solárna búrka prerušila energiu takmer na všetkých miestach po celej zemeguli. A kým sú problémy globálne, ona ich musí riešiť totálne lokálne. Preberá žezlo a stáva sa horlivým ochrancom jej mesta a susedstva.

kniha aurora
Zdroj: geektyrant.com

Problémy v rodine pred koncom sveta

Cez pol krajiny žije Thom, odlúčený brat Aubrey. Úžasne bohatý riaditeľ spoločnosti v Silicon Valley nikdy nie je nepripravený na pohromu. Plánuje tak prečkať krízu vo svojom dobre ukrytom a vybavenom bunkri v púšti. Lenže komplikovaná minulosť súrodencov sa ani zďaleka neskončila – čaká ich stretnutie pred koncom sveta a nepôjde o vrelé privítania. A nie všetci to prežijú…

Dejovo to znie ako skvelý kúsok, ktorý by mohol uzrieť filmovú podobu. Samotný Koepp ho prepíše aj do filmovej podoby. Producentami pritom budú Greg Shapiro (Oddelený alebo Dieťa 44) a Gavin Polone (Mesto duchov či Psia duša).

kathryn bigelow aurora
Zdroj: world.beemoo.xyz

Napínavý triler v správnych rukách

Kathryn Bigelow je tiež veľmi dobrou voľbou pre film Aurora. Jej filmy Smrť čaká všade alebo 30 minút po polnoci sú napínavými trilermi, ktoré divákov nenechali chladnými. V tomto prípade by sa jej úspech mohlo podariť zopakovať. Snímka zatiaľ nemá naplánovaný začiatok nakrúcania a tak sa nevie ešte ani o žiadnom hereckom obsadení.

Ako sa vám pozdáva podľa knižného deja Aurora? Siahnete po knihe po jej vydaní alebo si pozriete iba film? Čo si myslíte o režisérke, ktorá ho dostala? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -