Christian Bale a Gillian Anderson v gotickom horore s vraždou, to je trailer na Pale Blue Eye

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Pale Blue Eye

Prichádza trailer na Pale Blue Eye, atmosférický dobový gotický horor, v ktorom sa odohrá záhadná vražda. Stojí za ním režisér Scott Cooper, ktorého môžete poznať ako tvorcu Black Mass: Špinavej hry či nervy drásajúceho Parožia. Hlavné úlohy si tu zahrajú Gillian AndersonChristian Bale a Harry Melling.

Príbeh vychádza z rovnomennej knihy, ktorú v roku 2006 vydal Louis Bayard. Už takmer dekádu sa ju snažia priniesť na plátno rozliční autori, teraz sa to však konečne podarilo autorovi trileru Oheň ohňom. Po ňom si zopakuje spoluprácu s Baleom, ktorého teraz prináša do poriadne temnej a znepokojivej atmosféry.

Vojenská akadémia so záhadnými vraždami

Dostávame sa do roku 1830 na vojenskú akadémiu West Point. Po kampuse sa pohybuje vrah, ktorý členov školy vraždí po jednom. Keď sa však nájde mŕtvola, ktorá má vyrezené srdce, je na pomoc zavolaný detektív (Bale), ktorý má príbeh rozlúsknuť. Kadeti však svoj sľub mlčanlivosti dodržiavajú poriadne a tak má k dispozícii veľmi malé množstvo informácií.

Začne tak spolupracovať s jedným z vojenských žiakov, ktorý má veľkú záľubu v próze. Jeho meno je Edgar Allan Poe. Zahrá si ho Melling, ktorého môžeme poznať ako Dudleyho zo série Harry Potter. V podobe textov začne detektívovi odhaľovať pavučinu tajomstiev a ukáže sa, že na disciplinovanej akadémii nie je všetko tak, ako vyzerá…

Pale Blue Eye
Zdroj: collider.com

Detektívovi pomáha Edgar Allan Poe

V desivo nastavenej ukážke sa mihne aj Anderson, ktorú najlepšie poznáme ako Scullyovú z Aktov X. Aj vo zvyšku hereckého obsadenia však rezonujú poriadne mená. Zahrajú si tu Lucy Boynton, Charlotte Gainsbourg, Toby Jones, Harry Lawtey, Simon McBurney, Hadley Robinson, Joey Brooks, Brennan Cook, Gideon Glick, Fred Hechinger, Matt Helm, Steven Maier či Charlie Tahan.

Historický kúsok s poriadne hustou atmosférou (a známym autorom ako postavou) sa dostane do vybraných kín 23. decembra. Pre celý svet bude k dispozícii na Netflixe až po prelome roka, na streamovacej službe sa objaví 6. januára.

Zaujal vás trailer na film Pale Blue Eye? Vychutnali ste si jeho atmosféru či hercov, ktorí role stvárňujú? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -