Takéto sci-fi ste ešte nevideli. Adam Sandler je český kozmonaut, ktorý objaví mimozemšťanov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvá ukážka na film Spaceman

Prešli vyše dva roky odkedy sme sa dozvedeli, že si Netflix berie na starosť adaptáciu sci-fi diela od českého autora. Dielo Kosmonaut z Čech od Jaroslava Kalfařa prichádza vo filmovej podobe, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá Adam Sandler. Teraz od streamovacieho giganta prichádza prvá ukážka na film Spaceman, ktorá nám dokazuje, že pôjde o podobne hĺbavú drámu plnú absurdnosti akou je predloha.

Dej nás zavádza do blízkej budúcnosti, kedy naši susedia poslali do vesmíru prvého kozmonauta Jakuba Procházku. Vesmírny výskumník sa stretáva aj s veľkým osobným problémom. Uvedomuje si, že jeho manželstvo nie je v najlepšom stave a vie, že keď sa vráti na Zem, jeho žena Lenka už na neho nemusí čakať. Vo filme ju stvárni Carey Mulligan.

Český kozmonaut a bytosť z počiatku času

Zúfalý muž však nachádza pomoc na tom najmenej očakávanom mieste. Stretáva sa s mysterióznou mimozemskou postavou pochádzajúcou z absolútneho počiatku času, ktorú si nazve Hanuš. Hlas jej prepožičia Paul Dano a Jakubovi bude robiť poradcu, ktorému povysvetľuje, čo spravil zle.

Zaujímavý námet, ktorý si v roku 2017 po vydaní knihy získal nemalú pozornosť čitateľov, spracoval do podoby scenára Colby Day. Réžiu si zobral na starosť Johan Renck, ktorého môžeme poznať ako autora populárneho dramatického historického seriálu Černobyľ. Zaujímavosťou je, že sa na produkcii snímky podieľa aj Channing Tatum.

adam sandler spaceman
Zdroj: Netflix

Ďalšia dramatická trefa pre Sandlera

Okrem trojice spomenutých hercov si v snímke zahrajú Kunal Nayyar, Lena Olin a Isabella Rossellini. V prípade herca v hlavnej roli je skvelé sledovať, ako mu čoraz viac pristanú aj vážnejšie role. Celý svet presvedčil svojím výkonom vo filme Uncut Gems, za ktorý získal pochvaly a ohúril aj v tínedžerskej dramatickej komédii You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah. Snímka mala navyše autobiografické črty, zahral si tu po boku svojej ženy aj dcér.

Pre našich divákov je zaujímavé sledovať, že aj kniha z Českej republiky dostáva filmové spracovanie so známym hercom v hlavnej roli. Dúfame, že sa, rovnako ako v predlohe, dočkáme s Hanušom nielen filozofických rozhovorov, ale napríklad aj rozplývanie nad delikátnosťou slaniny. Presvedčiť sa budeme môcť 1. marca 2024, kedy snímka príde na streamovaciu službu.

Zaujala vás prvá ukážka na film Spaceman, predovšetkým však jeho námet? Pozriete si adaptáciu knihy od našich susedov? Čo hovoríte na hercov v hlavných úlohách? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -