Fotky z nakrúcania Batgirl odhalili nielen nový Keatonov kostým, ale aj veľké prekvapenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Fotky z nakrúcania Batgirl

Nakrúcanie filmu zo sveta DCEU, kde bude hlavnou postavou Barbara Gordon, je v plnom prúde. To dokazujú aj aktuálne odhalené fotky z nakrúcania Batgirl v škótskom Glasgowe. Prinášajú pohľad na herečku, ukazujú aj nový kostým Batmana, ktorého tu hrá Michael Keaton. Avšak okrem toho prinášajú aj príjemné prekvapenie.

Tak v prvom rade vidíme z natáčania fotku Leslie Grace. Na sebe má tričko s logom Gotham City Police Department (GCPD). Ide naozaj o príznačný kúsok oblečenia pre členku policajného zboru a dcéru známeho komisára Gordona.

Rovnaký Batman ako vo Flashovi

Film síce pôjde priamo na streamovaciu službu HBO Max, aj tak však bude riadnou súčasťou DC filmového sveta. Dokazuje to, že si tu po filme The Flash zopakuje svoju rolu Bruca Waynea herec Michael Keaton. Ten sa prvý raz objavil v úlohe v roku 1989 vo filme Tima Burtona.

Objavil sa aj v pokračovaní z roku 1992, Batman sa vracia. Dohady v tej dobe hovorili, že má dostať aj Robina, dokonca bola rola aj obsadená. Nakoniec však dlhoročného pomocníka maskovaného hrdinu vynechali. A teraz sa to môže celé zmeniť a Batman môže dostať svojho Robina.

Nový kostým a po boku pomocník

Rekvizita, ktorú na záberoch z nakrúcania vidíme, je murivo (alebo stena), na ktorej je namaľovaný Batman. Tak môžeme prvý raz obdivovať jeho kostým. Avšak po jeho boku je väčšie prekvapenie – stojí vedľa neho Robin!

Vieme, že Snyderova verzia DC univerza postavu obsahovala. Dokazuje to záber z filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, kde vidíme jeho kostým, ktorý si Bruce nechal ako pripomienku. Reálne sme však nevideli túto postavu obsadenú a pôsobiacu po boku temného rytiera od roku 1997. Vtedy sa ukázal vo neslávne známom filme Batman & Robin.

Bude vo filme alebo ide o zavádzanie?

To, že by mal mať Batman svojho verného pomocníka, ešte pre film potvrdené nebolo. Mohlo by tak ísť o zaujímavý alebo vtipný easter egg, či o spôsob ako nás zmiasť. Pozorní fanúšikovia (účet Nightwingology na Twitteri) dokonca dokázali identifikovať jeho verziu. Malo by ísť o podobnú kresbu ako sme dostali od Kaare Andrewsa na 80. výročie postavy.

Fotky z natáčania Batgirl však odhalili aj ďalší náznak. Plagáty a graffiti, ktoré sa ukazujú, by mali odkazovať na Black Canary (nad plagátom so špirálou je viditeľné jej meno). Tú sme už na plátnach mohli vidieť, vo filme Birds of Prey si ju zahrala Jurnee Smollet.

Ďalšie prekvapivé spojenie

Bolo by otázne, či by postavu hrala rovnaká herečka. Art vyzerajúci ako plagát totiž ukazuje trochu inak vyzerajúcu postavu – ukazuje sa tu v krátkych vlasoch a maske. Samozrejme, ani Canary nebola potvrdená, avšak jej účasť by dávala zmysel a išlo by o zaujímavý crossover. Barbara totiž bola v komiksoch súčasťou tímu Birds of Prey.

Koľko z toho nám do budúcna potvrdia je otázne. Rozhodne by bolo zaujímavé vidieť Robina po boku Batmana aj vo filme po všetkých tých rokoch. A nemenej zaujímavá by bola aj účasť Black Canary, čím by sa zároveň šikovne prepojili dva momentálne na prvý pohľad odlišné svety.

brendan fraser
Zdroj: twitter.com

Niekoľko postáv potvrdených je

Zatiaľ však naisto vieme, že vo filme sa okrem Leslie Grace, ktorá stvárni hlavnú úlohu, objaví aj Michael Keaton ako Batman. Potvrdený je aj J.K. Simmons, ktorý tu bude pôsobiť ako Jim Gordon – otec ústrednej postavy. A záporákom (aspoň jedným, nakoľko je naznačovaný aj Hugo Strange) by mal byť Firefly. Toho si zahrá Brendan Fraser.

Ako sa vám pozdávajú prvé fotky z natáčania Batgirl? Prekvapilo vás, čo odhaľujú alebo si myslíte, že ide zatiaľ iba o zavádzanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamesradar.com, batman-news.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -