Remake akčného hitu Prepadovka si získal nové mená. Niektoré poriadne výbušné

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Remake filmu The Raid má producenta

Informáciu o tom, že streamovacia služba Netflix pracuje na pretvorení nečakaného indonézskeho hitu z roku 2011, máme už pár mesiacov. Remake akčného filmu The Raid (Prepadovka) mal už potvrdeného aj svojho režiséra. Na snímke bude zároveň pracovať aj tvorca pôvodného filmu, Gareth Evans. K produkcii sa však pridalo aj ďalšie meno.

Je ním tvorca veľkých megalomanských hitov ako Transformers alebo Bad Boys. Ide o režiséra menom Michael Bay. Netreba sa však báť obrovských explózií (ani prehnaných reklám), pre film bude pôsobiť ako producent. Túto úlohu bude plniť po boku pôvodného režiséra. Ten mal pôvodne byť iba konzultantom, teraz film však aj produkuje.

michael_bay_explosion
Zdroj: nofilmschool.com

Skepticizmus voči prerábke

Ak by ste si mysleli, že pôvodný film bol perfektný a nepotrebuje prerábku, nie ste v tom sami. Avšak miera skepticizmu môže ustúpiť, keď sa postupne odhaľujú mená, ktoré na ňom pracujú. Režisérom je Patrick Hughes, ktorý priniesol filmy ako Expendables: Nezničiteľní 3 alebo Zabijakov osobný strážca.

Pôvodný film sleduje príbeh indonézskej jednotky S.W.A.T. Majú podniknúť záťah (takto bol film preložený a uvedený aj v niektorých distribúciách) na bytový dom. Ten je totiž útočiskom drogového gangu a vedie ho neľútostná hlava gangu. Plnú budovu má zabijakov a neľútostných vrahov. Jednotka zostáva uväznená a v uzatvorenom priestore sa strhne jedna z najviac drsných a akčných scén.

the raid
Zdroj: filmschoolrejects.com

Remake mení prostredie

Evans priniesol v roku 2014 aj pokračovanie, ktoré nebolo len akčnou jazdou, ale aj poriadnym trilerom. S mafiánskou tematikou a poriadnym bossom si pre divákov pripravil a postavil poriadne podsvetie. Tematika poháňania pomstou však v tomto nechýbala.

Remake filmu The Raid si berie pôvodnú myšlienku z prvého filmu. Noví tvorcovia však menia prostredie. Pozrieme sa do drogami zamoreného predmestia Badlands vo Philadelphii. Člen protidrogovej jednotky (DEA) musí šplhať po pomyselnom rebríku informátorov kartelu. Takto sa má dostať až k jeho hlave, ktoré stále uniká spravodlivosti.

the-raid-2
Zdroj: collider.com

Pôvodný tvorca je s novou víziou spokojný

Pôvodný tvorca sa vyjadril, že je nadšený ohľadom vízie, ktorú má nový režisér, Patrick Hudges. Ten zároveň písal aj väčšinu scenára, asistoval mu však pri tom James BeaufortTen je na tomto poli pomerne nováčikom, predtým bol hercom.

Ide vraj o odlišný pohľad na originálny materiál, ktorý ale vzdáva poctu originálu. Producenti považujú nový spôsob tvorby filmu za „osviežujúci“. A to treba pripomenúť, že Hollywood už sa snažil o pretvorenie toho filmu. Garth Evans ale s touto víziou spokojný nebol a tak nebola realizovaná. Keď však projekt prebrali Hudges a Bay, tak hovorí, že to „ide o ten správny útok“.

Myslíte si, že remake filmu The Raid dopadne dobre alebo sa ani nepriblíži originálu? Poznáte pôvodný film? Ste jeho fanúšikmi? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -