James Gunn odhalil, že bude pracovať na ďalšom DC televíznom projekte. Bude tiež vychádzať zo Suicide Squad?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James Gunn pracuje s DC na ďalšom seriáli

James Gunn začal pracovať s DC komiksami, respektíve ich filmovým svetom po nezhodách so štúdiom Marvel. Pustil sa do polo-rebootu, polo-pokračovania Jednotky samovrahov. Minulý rok teda na plátna priniesol film The Suicide Squad: Samovražedná misia. V snímke sa mohol absolútne kreatívne vyblázniť a bolo to poznať. A aj napriek tomu, že sme dostali Snyderov zostrih Justice League, ho mnohí považujú za DC projekt roka.

Jedna z postáv, ktorá sa vo filme objavila, dostáva vlastný seriál. Je ním Peacemaker, ktorého režisér označil za najväčšieho kreténa spomedzi „hrdinov“. Chce dosiahnuť mier bez ohľadu na to, koľko ľudí bude musieť kvôli tomu zabiť. Teraz ale dostane šancu na vykúpenie.

klip peacemaker
Zdroj: kinocheck.de

Peacemaker už zajtra

Prvé tri epizódy seriálu, kde hlavnú úlohu hrá John Cena, uvidíme v premiére na streamovacej službe HBO Max už zajtra. Celkovo divákov čaká osem epizód, Gunn ku každej napísal scenár a päť z nich režíroval. Majú sa s v nich predstaviť nové, doteraz nepoznané postavy, čakajú nás aj potitulkové scény a vraj máme čakať aj návrat hrdinu, ktorého už z DCEU poznáme.

K tomuto svetu sa Gunn pridal v roku 2018. Marvelom bol totiž vyhodený a nepriali si ho ako režiséra tretích Strážcov Galaxie. Dôvodom boli jeho dávnejšie vyjadrenia na Twitteri, kde žartoval o neľahkých a nepríjemných témach. Našťastie prišlo ale k upokojeniu situácie a tímovku vesmírnych vyvrheľov bude viesť opäť on.

vedľajšia postava zo strážcov galaxie
Zdroj: reddit.com

Pri práci na Strážcoch stíha aj DC

Skvele nadviaže na to, kde prestali po svojom druhom dobrodružstve a predstaví dlho očakávanú postavu. Ňou bude Adam Warlock, ktorého úlohu dostal Will Poulter. Kým však Strážcov Galaxie 3 uvidíme v roku 2023, tak pred nimi chystá Vianočný špeciál. Ten dostaneme už na sviatky v tomto roku!

Režisér však očividne stíha prácu pre obe štúdiá. Nedávno totiž viedol rozhovor na portáli Collider. Redaktor Steven Weintraub sa ho pýtal na jeho budúcu prácu. A James Gunn potvrdil, že naďalej pracuje aj s DC.

trailer the suicide squad
Zdroj: devianart.com

Neprezradil veľa, pôjde o televízny projekt

Ohľadom práce sa snažil však byť tajomný a neprezradiť viac detailov. Potvrdil však, že to bude televízna práca a že ide o pomerne nedávnu udalosť. V rozhovore uviedol nasledovné:

„Viete, hýbeme sa vpred. Deje sa to. Uvidíme, čo sa stane, avšak stane sa to čoskoro. Pripravoval som sa na to poslednú noc a toto ráno. Bude to televízne. Tu to máte.“

Pôjde teda o ďalšiu postavu zo Suicide Squad?

Takže nám prezradil, že so štúdiom bude ďalej pracovať, nepovedal však na čom. Potvrdil ale, že pôjde opäť o seriál. Predpoklady by mohli byť na niektorú ďalšiu postavu zo Suicide Squad, musíme si však počkať na jeho vyjadrenie.

Avšak treba pamätať aj na to, že už v minulosti vyjadril záujem o ďalšiu spoluprácu s Margot Robbie a herečka bola ohľadom toho podobne nadšená. Žeby samostatný seriál s Harley Quinn?

james gunn margot robbie
Zdroj: paudal.com

DC Extended Universe sa rozrastá aj seriálmi

Nebudeme však predbiehať, pretože Gunn zrejme nebude pracovať na projekte skôr ako skončí natáčanie Strážcov. To, že povedal, že o veci premýšľal „toto ráno“ iba potvrdzuje, že je to dosť čerstvé na to, aby sme mohli vedieť akékoľvek ďalšie detaily.

Určite je však skvelou správou, že sa filmový DC svet rozrastá aj takýmto spôsobom. Už o dva mesiace nás čaká v kinách film The Batman s Robertom Pattinsonom. Vieme však, že aj ten dostane dva spin-offy. Jeden z nich bude zameraný na policajné jednotky v Gothame a druhý sa sústredí na záporáka Penguina, ktorého tu hrá Colin Farrell.

Ste radi, že bude James Gunn naďalej pracovať s DC na seriáloch? Tešíte sa na Peacemakera, ktorý vychádza už zajtra? Alebo nepatríte medzi fanúšikov tohto sveta? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -