Anime film Pán prsteňov, The War of Rohirrim dostáva dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The War of Rohirrim dostáva dátum vydania

Anime film z prostredia Pána prsteňov, The War of Rohirrim dostal dátum vydania. Nakoľko tento projekt pripravujú rovnako ako pôvodnú trilógiu spoločnosti Warner Bros. a New Line Cinema, výber streamovacej služby bol jasnou voľbou. Fanúšikovia si ho budú môcť pozrieť na HBO Max a to 12. apríla 2024.

Príbeh sa odohráva približne dve storočia pred udalosťami Hobita. Pozrieme sa prostredníctvom neho na hrdinské činy Helma Hammerhanda, kráľa Rohanu. Práve on dal postaviť pevnosť Helmova úžľabina, ktorú môžeme poznať vďaka epickému boju z filmu Pán prsteňov: Dve veže.

helms_deep
Zdroj: vg247.com

Od tvorcov výborných anime

Réžiu si zobral na starosť Kenji Kamiyama. Od neho pochádzajú známe majstrovské anime ako Ghost in the Shell: Stand Alone Complex alebo v poslednom čase Blade Runner: Black Lotus. Produkuje Joseph Chou, so svojím štúdiom Solo Entertaiment. Philippa Boyens, ktorá bola súčasťou tímu, ktorý písal scenár pre Jacksonovu trilógiu, bude výkonnou producentkou.

Vyjadrila sa, že práve z Jacksonovej „DNA zo šiestich filmov zo Stredozeme“ si bude vojna o Rohan brať dosť. Vyjadrila svoje nadšenie z toho, že môžu tento epický a napívaný príbeh priniesť a že preň dali dokopy tak výborný tím a obsadenie. O hercoch, ktorí prepožičajú hlasy postavám, však ešte žiadne informácie nemáme.

the war of the rohirrim
Zdroj: nerdreactor.com

Vracia sa viacero členov pôvodného štábu

Aby sme vám potvrdili jej slová, uvádzame ešte ďalších členov štábu. O efekty sa tu postará Richard Taylor, ktorý mal rovnakú úlohu (zároveň aj s makeupom) na Jacksonových filmov. A že odviedol majstrovskú prácu vieme aj vďaka tomu, že za to získal niekoľkých Oscarov. Ilustácie zabezpečí aj John Howe, ktorý sa už dlhodobo venuje kresleniu obázkov z Tolkienových diel.

Svoje nadšenie vyjadril aj šéf predstavenstva animácie pre Warner, Toby Emmerich. Hovorí, že filmy Pán prsteňov vyniesli diela J.R.R. Tolkiena do nových výšin. Tak je dokonca darom, že Stredozem môžu navštíviť opäť s veľkou časťou kreatívneho tímu. A rovnako rád, že môžu priviesť takého talentovaného tvorcu anime, akým je Kenji Kamiyama.

john howe
Ilustrácia rohanských jazdcov od Johna Howeho; Zdroj: fanpop.com

Ešte si počkáme dva roky

The War of Rohirrim má teda v dátum 12. apríla 2024 priniesť epické zobrazenie, ktoré fanúšikovia ešte nemali možnosť vidieť. Fanúšikov najväčšieho fantasy autora teda čaká opäť výborný príbeh. A návrat tímu kreatívcov z Jacksonovej trilógie je výbornou správou, pre ktoré dúfame aspoň v priblíženie sa jej kvalitám.

Pozriete si anime film zo sveta Pána prsteňov? Ste zvedaví na The War of Rohirrim, keď sa vracia taká časť pôvodnému tímu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -