Walter Hamada oficiálne končí ako riaditeľ filmov v DC a opúšťa Warner Bros.

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Walter Hamada končí s DC

Hovorilo sa o tom už nejaký čas, teraz je to oficiálne. Walter Hamada končí ako riaditeľ DC filmovej tvorby. Na tejto pozícii bol od roku 2017 po filme Justice League. Musel pre neho nájsť novú cestu kvôli nespokojnosti fanúšikov. Za jeho obdobie sa podarilo vydať niekoľko filmov s nemalými zárobkami ako Aquaman či The Suicide Squad: Samovražedná misia.

Navyše 15 rokov pôsobil ako producent v spoločnosti Warner Bros. Pri nej skôr v tomto roku prišlo k zlúčeniu s firmou Discovery. Nový generálny riaditeľ David Zaslav má však pre filmový vesmír úplne inú víziu a škrtajú sa tak nielen projekty, ale opúšťajú ju aj tvorcovské osobnosti. Hamada je už v poradí piatym.

Walter Hamada DC filmy
Zdroj: papoaleataria.com.br

Škrtajú sa projekty, nahrádzajú sa tvorcovia

Štúdio sa chce totiž sústrediť na projekty pre veľké plátna, nie na televíznu tvorbu. Tak bola napríklad zrušená pomerne nákladná Batgirl. Zaujímavé však je, že pod Hamadom sa začal formovať Blue Beetle, ktorý má stále naplánované vydanie na HBO Max.

Bol to práve on, kto naplánoval nového Black Adama. Práve po tomto filme naplánoval svoj odchod, čo sa momentálne plní. Hrdina Dwayna Johnsona je aktuálne uvedený do kín. Plánované sú ešte tri snímky, ktoré vznikli pod jeho vedením. Aj keď zažili v posledných mesiacoch značné pretáčky.

dc chystané filmy
Zdroj: thewrap.com

Čaká DC filmy lepšia budúcnosť?

Sú to Aquaman: Stratené kráľovstvo, Shazam! Hnev bohov a The Flash. Práve nimi sa má naštartovať nové smerovanie DCEU, ktoré je údajne naplánované na 10 rokov. Momentálne tak stále hľadajú osobu, ktorá by ho bola schopná viesť (podobne ako je to Kevin Feige v Marvel univerze).

Vyzerá to však, že tento filmový svet je na dobrej ceste. Nedávno nám bol potvrdený návrat Henryho Cavilla ako Supermana a ešte predtým sme sa dozvedeli neuveriteľnú správu, že sa Keanu Reeves vracia ako Constantine. Neplánujú si však budovať len hlavné univerzum, ale aj jeho ďalšie vetvy. Tak napríklad vzniknú Batman projekty Matta Reevesa a na pláne je aj druhý Joker od Todda Phillipsa.

Nepotešilo vás, že Walter Hamada oficiálne opúšťa DC svet alebo ste radi, že sa tak stalo? Páčili sa vám filmy, ktoré vznikli pod jeho vedením? Kto si myslíte, že bude novým riaditeľom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -