Príde druhá séria Cyberpunk: Edgerunners? Zástupcovia CD Projekt RED už majú odpoveď

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude druhá séria Cyberpunk: Edgerunners?

Hra Cyberpunk 2077 sa koncom roka 2020 a začiatkom roka 2021 stala kultúrnym fenoménom. Na svete, ktorý bol na nej postavený, vzniklo aj anime, ktoré bolo počas minulého mesiaca uvedené na Netflix. Desať epizód nadchlo fanúšikov (a zlomilo im srdcia). A už teraz, po mesiaci a týždni sa dozvedáme, či príde druhá séria Cyberpunk: Edgerunners.

Seriál nás zaviedol do dystopického sveta budúcnosti, ktorý je ovládaný korupciou, zločinom a hlavne… kybernetickými vylepšeniami. Po nich baží aj hlavný hrdina príbehu, David. Bol takmer smrteľné zranený pri automobilovej prestrelke a prežil iba vďaka vysoko technologickým vychytávkam. Stojí však na zlej strane zákona a stáva sa takzvaným „edgerunnerom“.

druhá séria edgerunners
Zdroj: digitaltrends.com

Odpoveď podáva zástupca z CD Project RED

Za pôvodnou hrou a tým pádom aj sčasti za seriálom stojí spoločnosť CD Project RED. Ich zástupca pre styky s verejnosťou, Satoru Honma, viedol rozhovor s portálom Famitsu (ktorý bol preložený na webe Video Games Chronicle). Takto sa vyjadril ohľadom prípadného pokračovania:

„Ja som by som pokračoval v práci s japonským štúdiom, aby sme v budúcnosti priniesli viac anime, sčasti preto, ako dobrú odozvu sme dostali. Avšak, len aby to bolo jasné – Cyberpunk: Edgerunners bolo vždy plánované ako samostatná práca a rozhodne sa nedeje nič také, že na tom pracujeme. Dokonca ani žeby sme na druhej sérii pracovali v tajnosti.“

„Niečo úplne odlišné“

Ak vám srdcervúce momenty anime zlomili srdce, tu ide o ďalšiu ranu. Avšak nejaké svetielko nádeje stále je. Povedal, že nápad na to, že by bol ďalší japonský animovaný seriál z tohto sveta, vylúčený nie je. Ale určite to nebude druhá séria, ale „niečo úplne odlišné“.

Náznak na to, že druhá séria nepríde, mohlo byť aj od štúdia, ktoré na ňom pracovalo. Spoločnosť Trigger, s výnimkou mecha SSSS.Dynazedon, nikdy neprináša pokračovania svojich seriálov. Avšak úplne iný seriál z toho rozmanitého sveta by stále mohol byť v hre, ako povedal Honma. Medzitým jeho fanúšikov môže potešiť, že na budúci rok v auguste vychádza k hre ďalší datadisk s názvom No Coincidence zameraný na skupinu odpadlíkov, ktorí majú pašovať vzácne artefakty.

Sklamalo vás, že nepríde druhá séria Edgerunners alebo podľa vás nie je potrebná a príbeh bol perfektne zakončený na 10 epizód? Chceli by ste vidieť viac anime zo sveta Cyberpunku? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. nesklamalo. Dal som mu druhu sancu (prvy krat som to vypol asi po 5 minutach) a dopozeral som to teraz poobede cele. Zdaleka sa to nechyta na Pantheon, ktory mam akurat rozpozerany a uz vobec nie minulorocny Arcane. To bol imho serial roka, a ma ohlasenu druhu sezonu..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -