Režisér poslednej bondovky sa postará o adaptáciu komiksu Tokyo Ghost, silného cyberpunkového príbehu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Cary Fukunaga prinesie adaptáciu komiksu Tokyo Ghost

Cary Joji Fukunaga má na prvý pohľad dostatok práce, ale očividne nie toľko, aby sa nemohol pustiť do ďalšieho projektu. Ako režisér skončil so svojim seriálom True Detective a pred nejakým časom dokončil aj bondovku Nie je čas zomrieť, na ktorú netrpezlivo čakáme a stále sa odkladá. Momentálne pracuje na vojnovom seriáli o letcoch z druhej svetovej vojny, The Masters of Air. Aj popri svojom nabitom rozvrhu si našiel čas na to, aby pripravoval filmovú adaptáciu komiksu Tokyo Ghost.

Ide o cyberpunkový príbeh, ktorý vychádza v podobe grafických noviel od roku 2015 pod hlavičkou Image Comics. Príbeh je zaradený do roku 2089, kde sa ľudia stali závislí na technológiách, aby unikli z reality. Dvaja agenti, ktorí majú dozerať na poriadok medzi ľuďmi, sa však dostanú na posledné miesto na Zemi, ktoré nie je zasiahnuté technológiami.

tokyo ghost komiks
Zdroj: pinterest.com

Technológie sú vo svete všetkým

Štát Isles of Los Angeles v roku 2089 – ľudia kradnú, vraždia, požičiavajú si na úžeru. Čokoľvek, aby sa ľudia stiahli do virtuálneho sveta a dostali digitálnu nápravu toxického sveta. Jediná vec prečo žiť, je dostať dosť virtuálnej reality. Je to najväčší priemysel, jediný priemysel, ktorý má ešte zmysel, droga, ktorú všetci potrebujú. A samozrejme, že tento svet ovládajú gangy.

A na koho sa obrátia vodcovia gangov, keď chcú dokázať a presadiť svoju vládu? Na špeciálnych agentov, ktorí to zabezpečujú. V tomto prípade sú to strážnici Led Dent a Debbie Decay. Táto dvojica získa prácu, ktorá ich dostane zo známeho prostredia blokov Los Angeles na posledné miesto na Zemi, ktoré je bez technológie. Záhradný národ Tokya.

TokyoGhost_B
Zdroj: pastemagazine.com

Nová výzva pre Fukunagu

Toto môže byť zaujímavý projekt, ktorý Fukunaga povedie. Tokyo Ghost je pre neho niečo úplne nové, ale veríme, že aj tomuto svetu prinesie dostatok svojho kreatívneho ducha. Totiž predsa len stále ide o krimi triler, v ktorých dokázal excelovať. Akciu dokáže priniesť tiež a nebojí sa púšťať ani do nových projektov, čo dokazuje spomínané Masters of Air, seriál, ktorý povedie aj Steven Spielberg či Tom Hanks.

Výbornou správou môže byť, že scenár k filmu napíše pôvodný autor komiksu, Rick Remender. Tak určite zostanú zachované kľúčové súčasti. Remender nie je okrem toho ani nováčikom v písaní príbehov k seriálom, v minulosti pracoval napríklad s bratmi Russovcami na seriáli Deadly Class pre Syfy. Dokonca bol tak dobrý, že sa časom stal spolutvorcom série.

deadly class
Zdroj: skylink.sk

Na scenári pracuje aj autor komiksu

Nie je to ani jeho jediný komiksový počin, ktorý dostane adaptáciu. Je tiež autorom série Fear Agent. Tá bude vo forme seriálu na Amazone a stará sa o ňu produkčná spoločnosť Setha Rogena, Point Grey. V papierovej forme ho vydáva Dark Horse Comics a ide tiež o kvalitné a hardcorové sci-fi.

Počuli ste doteraz o komikse Tokyo Ghost? Ak nie, tak sa vám páči jeho premisa? Čo hovoríte na to, že sa o adaptáciu postará Cary Fukunaga, režisér poslednej bondovky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -