Veža hrôzy od Disney sa stále chystá. Na palube sú Scarlett Johansson aj Taika Waititi

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Scarlett Johansson, Taika Waititi a ďalšia atrakcia od Disney

Ešte pred dvoma rokmi Disney oznámilo, že prinesie ďalší film založený na jednej zo svojich atrakcií – Veža hrôzy. Veľa sa odvtedy zmenilo a dali prednosť skôr novej verzii Strašidelného domu, ktorý príde koncom júla. Zdá sa však, že ani strašidelný hotel s motívmi zo Zóny súmraku nebol škrtnutý. A na palube (či skôr v kabíne?) sú stále Scarlett Johansson a Taika Waititi.

Herečka a režisér už spolu pracovali na uznávanom filme Králiček Jojo. Istý čas sa zdalo, že ona na veľké štúdio úplne zanevrela a ich cesty sa definitívne rozišli. Podala na nich totiž žalobu kvôli tomu, že po uvedení Black Widow na streamovaciu službu príliš skoro po premiére prišla o značnú časť svojich zárobkov.

Tower of Terror Scarlett Johansson
Zdroj: comicbook.com

Herečka na Disney nezanevrela

Spor sa však podarilo urovnať a ona sa vo viacerých rozhovoroch vyjadrila, že nedokáže Disney vyradiť zo svojho života. Hovorila, že vyrastala na animákoch ako Aladdin, Leví kráľ či Malá morská víla – a pri tej sa nevie dočkať novej verzie. Pozvanie na slávnostnú premiéru však odmietla, pretože chce stráviť viac času s rodinou (a s nimi sa aj chystá pred veľké plátno).

Spolu s rodinou vraj majú ročné vstupenky do Disney World a parky navštevujú tak 10-krát ročne. Preto je teraz pre ňu skvelá príležitosť vrátiť sa k filmu podľa jednej z nich. Veža hrôzy zavedie návštevníkov do hrozivého hotelu Hollywood Tower. V ňom v roku 1939 zmizla skupina osôb pri tom, ako sa viezli výťahom, do ktorého udrel blesk. Preto návštevníci dostanú desivé miestnosti a hlavným ťahákom je práve imitácia padajúceho výťahu.

film veža hrôzy
Zdroj: gizmodo.com.au

Adaptácia atrakcie aj remake

Filmové spracovanie už raz prišlo. Bolo to v roku 1998 a hlavné úlohy si tam zahrali Steve Guttenberg a Kirsten Dunst. Sú dvojicou novinárov 60 rokov po spomenutých udalostiach, ktorých navštívi postaršia žena a rozpovie im o osudnej noci v hoteli. Rozhodnú sa do neho vybrať, aj keď sú presvedčení, že v ňom odvtedy straší.

Scarlett Johansson a Taika Waititi boli od začiatku vybraní ako hlavná hviezda a tvorca filmu. Scenár k novej verzii píšu John August (Frankenweenie) a Josh Cooley (autor V hlave a režisér Toy Story 4). Žiadne detaily o deji ešte nie sú známe a tak uvidíme, aký príbeh si pre nás pripravia. Strašidelný hotel s ešte hrôzostrašnejším výťahom však môžeme určite čakať!

Zachytili ste už skôr, že sa chystá film Veža hrôzy? Vedeli ste o tom, že už minulosti dostala adaptáciu adaptáciu? Čo hovoríte na to, že ho režíruje Waititi s Johansson v hlavnej úlohe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -