Warner Bros. pochovalo Zacka Snydera. Údajne ľutujú vydanie jeho Justice League

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Warner Bros. ľutuje vydanie Justice League

Zack Snyder je uznávaným a vyhľadávaným tvorcom. Svet DC sa snažil rozbehnúť svojím vlastný štýlom, keď priniesol filmy Muž z ocele a Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti. Plánoval aj tímovku na viac častí, tá sa však kompletne pretvorila. Na naliehanie fanúšikov však Warner Bros. vydali Justice League vo verzii, ako ju on zamýšľal.

Od roku 2017, kedy išla okresaná verzia filmu do kín, chceli fanúšikovia vidieť tú pôvodnú. Pod hashtagom #ReleasetheSnyderCut žiadali jej vydanie. Po dlhej kampani sa to podarilo a štvorhodinový film bol počas minulého roka vydaný na streamovacej službe HBO Max.

Justice league únik
Zdroj: theposterdb.com

Snyder Cut vydaný minulý rok

Kým však priaznivci jasali, osoby v štúdiu stále viac tvrdia, že to nebolo správnym krokom. Nedávno Jim Lee, šéf publikácií a kreatívneho obsahu v DC komikse, učinil jasné prehlásenie. Podľa neho neplánujú žiadnu ďalšiu prácu s režisérom. Bol to podľa neho uspokojivý príbeh, ale nemajú v pláne nič ďalšie s týmto materiálom.

Viaceré zdroje teraz hovoria, že to osoby v rámci spoločnosti dokonca to ľutujú. Podľa portálu Variety ľudia zvnútra WB Discovery tvrdia, že Snyderova Justice League nemala byť nikdy vydaná. Vraj to len podnietilo falošné nádeje u jeho fanúšikovskej bázy a predĺžilo to ich žiadanie o pokračovanie v jeho vízii.

Justice League finálny trailer
Zdroj: twitter.com

Štúdio však myslí, že to nebol dobrý krok

Rovnakú správu prináša aj Rolling Stone. Tí prinášali informácie o ukončenej spolupráci a tomto smerovaní univerza už opakovane. V minulosti priniesli aj informáciu o tom, že sa štúdio od nej dokonca dištancuje. Dôkazom bolo, že novinárke Leslie Iwerks, ktorá chystá dokumentárny film o DC, nedovolili z neho použiť zábery.

Nech je teda podpora fanúšikov ako chce veľká, štúdio s touto verziou pokračovať neplánuje. Dali však najavo, že niektoré prvky by si chceli ponechať. Nimi sú napríklad Batman v podaní Bena Afflecka či Wonder Woman s tvárou Gal Gadot. Záujem majú aj o Supermana. Informácie o presvedčení Henryho Cavilla však stále žiadne nie sú.

film justice league zack snyder
Zdroj: hdqwalls.com

Alternatívna realita?

Je otázne, ako chce dať teraz Warner Bros. najavo aj vo filmovom svete, že Justice League Zacka Snydera nebude mať priame pokračovanie, ani nadväzovať na súčasti (napríklad Martiana Manhuntera). Cestou by ale mohol byť film The Flash, ktorý plánuje ukázať alternatívnu realitu. Rovnako by mohli ukázať, že tento filme sa odohrával v odlišnej časovej línii, čím by dali priaznivcom aspoň určité uzatvorenie.

Samotný režisér nemusí zúfať, že sa s jeho spoluprácou nepočíta. Momentálne chystá pokračovanie filmu Army of the Dead. Rovnako si konečne splní aj svoj sen o veľkolepom sci-fi filme, keď spolu s manželkou Deborah prinesie epos Rebel Moon.

Myslíte si, že je správny krok, že sa štúdio takto dištancuje od Snyderovej Justice League? Je podľa vás správne tvrdenie, že jej vydanie podnietilo nádej u fanúšikov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -